אימוץ כלב או חתול

אימוץ של בעל חיים הוא דבר משמח, שמביא איתו גם אחריות רבה. בין אם אתם מתכוונים לאמץ כלב, חתול או כל חיה אחרת, יש מספר דברים שחשוב שתדעו. הטיפול בבעל החיים החדש עשוי להיות חוויה מהנה, ולצד ההנאה ובין שיטוט בתוך חנות חיות אחת לשניה, צריך לוודא כי אתם מכירים את כל מה שעליכם להכין לקראת הגעתו של בעל החיים אליכם. זה הרבה יותר מרכישת אוכל לכלבים או לחתולים.

איזה בעל חיים אתם מאמצים?

אתם יכולים לאמץ בעל חיים מעמותה כלשהי, וזו האפשרות בה לא מעט בעלי כלבים וחתולים בוחרים. כאשר אתם מאמצים בעל חיים דרך עמותה, לרוב יהיו אלה בעלי חיים מחוסנים ומעוקרים, כך שהדבר הבא שיש לעשות הוא לפנות אל חנות חיות קרובה ולרכוש אוכל לכלבים או חתולים. במידה ובעל החיים נכנס אל חייכם בצורה מקרית (כלב משוטט בצד הדרך או גור חתולים רעב) יש צורך לפנות בראש ובראשונה אל וטרינר. חשוב לעשות זאת כדי לבדוק האם יש לאותו בעל חיים בעלים. ניתן לעשות זאת באמצעות בדיקה של שבב שיש למרבית הכלבים והחתולים שאינם גרים ברחוב. במידה ולא נמצא שבב ולא ניתן לאתר את הבעלים, חשוב שהוטרינר יבדוק את החיה כדי לראות שאינה סובלת ממחלה כלשהי.

איזה ציוד לרכוש?

זה תלוי במספר דברים: איזה בעל חיים אימצתם? אוכל לכלבים או אוכל לחתולים? והאם ניתן למצוא את כל הציוד הדרוש בתוך חנות חיות? ראשית, עוד לפני שאתם ניגשים לרכוש ציוד עבור בעל החיים החדש בחייכם, כדאי לבדוק האם ניתן להשיג ציוד מחברים או משכנים שאין להם עוד צורך בו. המשמעות היא פעמים רבות חיסכון של סכומי כסף לא מעטים. גם כאשר תגיעו אל חנות חיות על מנת לרכוש ציוד לכלב או לחתול החדש, חישבו מה בדיוק דרוש לכם. יכול להיות שאינכם צריכים את הרצועה הכי יקרה או שאתם יכולים להסתפק באוכל לחתולים או אוכל לכלבים שאינו מזון רפואי ובכך לחסוך כסף. תמיד כדאי לרכוש את הדברים הבסיסיים ולאחר מכן להחליט האם לרכוש או לא לרכוש דברים נוספים.

התייעצות עם וטרינר

לעתים בעלי חיים עלולים להגיע אל חיינו כאשר הם סובלים ממחלות שונות. השאיפה היא שמחלות אלה לא ישפיעו על ההחלטה האם לאמץ אותן או לא. פעמים רבות אצל הוטרינר מסתבר שהמחלה אינה חמורה בכלל וניתן לטפל בה באמצעות תרופות מסוימות. כמו כן ניתן פעמים רבות לשנות את התזונה של בעל החיים על ידי רכישה של אוכל לכלבים או לחתולים המועשר בחומרים המתאימים לפתרון הבעיה של בעל החיים. חשוב מאוד שעוד לפני שאתם ניגשים אל חנות חיות כדי לרכוש אביזרים לבעל החיים, תגיעו אל הוטרינר כדי לבחון האם יש צורך בחיסונים או בטיפול בבעיה שאינה נראית לעין.