4 טיפים מעולים לעיצוב הגינה שלכם

אדם שזכה ויש לו גינה צמודה לביתו, נהנה מחלקת אלוקים, מפיסת גן עדן של ממש הצמודה לביתו. הוא יוכל ליהנות משהייה בחיק הטבע בכל דקה נתונה. הוא יוכל לצאת לארוחה בחוץ בלי שיהיה עליו להתארגן ולקחת אתו ציוד מורכב כי הכול נעשה מספר ס"מ מהבית.

אך לא תמיד הגינה אכן תהיה כל כך מוצלחת. אם היא לא תקבל את הטיפול הנכון, אם היא לא תהיה מושקעת באמת, היא לא תיתן את התוצאות הרצויות. גינה שאינה מטופחת על בסיס עקבי וקבוע זו גינה שמצמיחה עשב שוטה, קוצים, ברקנים והרבה צמחי בר שלא עושים חשק לצאת אליה. הבעיה הקשה עוד יותר היא שהגינה במצב הזה מזמינה אליה בעלי חיים אשר אלו עושים בגינה כבתוך שלהם עד שהגינה כבר ממש לא אטרקטיבית ומושכת.

אז איך תעצבו את הגינה שלכם ומה כדאי שתדעו?

לפניכם ארבעה טיפים מעולים שיסייעו לכם להגיע להחלטות הכי חכמות והכי נכונות לצורך עיצוב מקצועי של הגינה שלכם.

טיפ מספר 1 – צמחיה בגינה

הדבר הראשון והבסיסי שזה מה שיעשה את הגינה לגינה, זו הצמחייה הפורחת. כפי שכבר ציינו, גינה שלא מושקעת מבחינת הצמחייה והשתילה של הצמחים הרצויים הופכת מהר מאוד לגינה מוזנחת עם הרבה צמחי פרא. לצורך תכנון נכון של הצמחייה, מומלץ מאוד להיעזר באיש מקצוע מהתחום הזה של עיצוב גינות. כך התוצאות תהיינה פורחות ומלבלבות.

טיפ מספר 2 – רהיטים בגינה

לא מספיק שתשתלו את הצמחים בגינה שלכם. אתם צריכים לחשוב גם על רהיטים לגן שישדרגו את הגינה ויהפכו אותה למקום מזמין ונוח. כאשר אנחנו מדברים על רהיטים לגינה, כדאי לתת את הדעת לאפשרות של ייצור ריהוט גן מעץ. זאת בגלל כמה וכמה סיבות. ריהוט העשוי עץ, הוא ריהוט שישתלב באופן מופלא בתוך הגינה. כי רהיטים או כל מוצר אחר העשוי עץ, משדרג במידה רבה את הגינה כאשר הכול ייראה הרבה יותר יפה הודות לתוספת הזו של רהיטי העץ בגינה.

מעבר לכך חשוב לזכור את כל הנושא של העמידות. רהיט שהוא לא ממש מתאים לשהייה בתנאי חוץ, בייחוד כאשר מדובר בעונת הקיץ, הוא רהיט שייאבד מהר מאוד מיופיו ומאיכותו. רהיטי העץ הם בדרך כלל מוצלחים מאוד והן מוכיחים עמידות לאורך זמן. מדובר בעיקר בעץ האורן אשר בו ניתן ליצור יצירות פאר לגינה או למרפסת.

טיפ מספר 3 – מתקנים בגינה

כדאי להשקיע במתקנים לגינה כמו נדנדות, מגלשות לילדים, טרמפולינה או אפילו בריכה. כך הגינה תהיה הרבה יותר אטרקטיבית ומזמינה.

טיפ מספר 4 – שער וגדר לגינה

חשוב לזכור כי הגינה חייבת שהיא תהיה תחומה באמצעות גדר ויהיה שער מיוחד שיאפשר לשלוט על הכניסה והיציאה לגינה.

אם תשקיעו בגינה, אתם תקצרו את התוצאות. הגינה תהיה מושלמת!