3 פתרונות לחימום הבית בחורף

שמירה על חום הבית חשובה מאוד לאיכות החיים וכמובן לבריאות. הקדמה הטכנולוגית מציעה מגוון פתרונות חימום שמתמזגים בצורה אסתטית והרמונית בבית ופונקציונאליים להפליא מחוויית השימוש ועד שמירה על סטנדרט בטיחות גבוה.
בבחירת אמצעי החימום הנכון עבורכם חשוב להתייחס למגוון פרמטרים מתשתית דרך תקציב ועד פעולת ההתקנה. הכירו 3 פתרונות חימום לסביבת המגורים:

אח בוערת – הגרסה החשמלית

תמיד חלמתם לשבת מול האח הבוערת ממש כמו בסרטים אבל בלי התחזוה השוטפת של עצים ואש?? האופציה של קמין יכולה להתאים לכם כאשר נבחרת הקמינים מגיעה במגוון ווריאציות עם פיצ'רים מיוחדים מאפקט בעירה דרך תרמוסטט מכני לוויסות ועד מפוח אוויר חשמלי. תוכלו לבחור בין קמינים חשמליים לקמין גז ולשלב את הקמין במרחב בין אם לחבר אותו לארובה או כקמין אנכי מתחת למסך הטלוויזיה ואפילו קמין שיורד מהרצפה כלפי מטה ומתפקד כמו גוף דקורטיבי בעל נוכחות מפתיעה בחלל. בבחירת קמין מגז יש לקחת בחשבון שעלות ההתקנה עשויה להיות גבוהה וגם חסרה התחושה האמיתית של שריפה מקורית של עצים ולא נפלטים הניחוחות הארומאטיים שכה מזוהים עם עצי הסקה. קמין חשמלי יכול להתאים מאוד למי שמחפש התקנה מהירה של הקמין ואפילו ניידות ומשתלבים בחללים בהם לא היתה אפשרות לבצע התקנה של קמין מסוג אחר, אבל יש לקחת בחשבון שבעת הפסקת חשמל הם לא יעבדו ולקחת בחשבון גם ההוצאות על חשמל.

כשהרצפה חמה – הבית חם

בשנים האחרונות דיירים רבים מגלים את נפלאותיה של מערכת החימום התת רצפתית. במערכת זו ניתן ליהנות מפיזור אחיד של החום שמקורו מתחת לרצפה כאשר המערכת מותקנת מתחת לאריחים, כך שהיא סמויה מהעין המתבוננת ואין צורך למצוא מקום למערכת גלויה. החום נעים בכפות הרגליים וכידוע, כאשר הרגליים חמות הגוף כולו חם.
קיימים שני סוגים של מערכות חימום תת רצפתי: מערכת המבוססת על חשמל ומערכת הפועל על מים, שנחשבת לאלטרנטיבה המועדפת על רבים בשל היותה אמצעי ידידותי לסביבה וחסכוני מאוד. התקנת המערכת אומנם לא זולה, אבל כאשר משווים את ההוצאות של מערכת חימום תת רצפתי לאמצעי חימום אחרים מדובר בחיסכון משמעותי לטווח ארוך. גוף החימום המותקן תחת הרצפה מחמם את המים הזורמים וכך מופק החום המבוקש.
השימוש במערכת אף הוא בטוח וכן ניתן לווסת את החום לטמפרטורות שונות בחללים שונים. אומנם ניתן להתקין את המערכת גם במבנה קיים על ידי הרמת הרצפות, אך מומלץ לשקול את יישומה כבר בשלב התכנון או השיפוץ. כמובן שחשוב לפנות לחברה המתמחה בתחום כדי לקבל את השירות המקצועי ביותר.

החימום שהולך אתכם ברחבי הבית

רדיאטור נחשב לאופציה זמינה, ניידת וזולה יחסית לחימום הבית. קיימים רדיאטורים במגוון גדלים לפי בחירה, כך שאפשר להחליט על הגודל לפי גודל החדר. אמצעי זה אינו דורש תחזוקה רבה ונחשב לרוב לאמצעי חימום אמין עמיד בפני בלאי לאורך זמן עם מעט חלקים נעים. הקרמיקה, הברזל היצוק ויתר החומרים מהם עשויים הרדיאטור מסייעים מאוד ביציבות ובעמידות אך יש לקחת בחשבון שרדיאטור יכול להרעיש בעת פעולתו וצריכת החשמל עשויה מאוד לעלות בעקבות השימוש הרדיאטור והוא עשוי להתחמם מאוד ואף להיות מסוכן למגע.

בעת קבלת ההחלטה מה יהיה פתרון החימום האולטימטיבי עבורכם, אין ספק שחימום תת רצפתי מוביל בקטגוריית פתרונות החימום מבחינת תמורה גבוהה למחיר והיתרונות הנוספים שהוא מציע. יש כמובן לשקול היערכות של הבית לקראת התקנתו ולפנות למומחים בתחום כדי לבחור את המערכת הנכונה ולקבל הצעת מחיר אטרקטיבית כולל התקנה ואחריות.