עבודות עץ

מתכננים בניית בית חדש? רוצים לשפץ ולשדרג את מראה הבית? תוכלו ליצור מראה אחר לבית, בשילוב של עבודות מעץ. לא תמיד חייבים לצבוע את קרשי העץ. פעמים רבות, דווקא הצבע החום הטבעי של העץ- יוצר יופי וייחודיות. לכן, אפשר לפעמים לא לצבוע קרשים של פרגולה או מדרגות בחום, אלא פשוט להשאיר את הצבע הטבעי של הקרשים. את רוב סוגי העבודות של עיצוב פנים בבית באמצעות עץ אנו מכירים. אולם, ישנם סוגים נוספים ומקוריים של אפשרויות לעצב את הבית באמצעות עץ.

מהו מינון העבודות העץ שמומלץ לשלב בבית?

סביר להניח שלא תרמו שכל הבית יהיה מעץ. עליכם להחליט איזה סגנון עיצובי אתם רוצים לבית. אם אתם רוצים סגנון מודרני- מומלץ לכם לשים פרקט. אם אתם רוצים מראה כפרי לבית- כדאי לכם לשלב יותר עבודות עץ. מומלץ לכם שהגוונים העיקריים בעיצוב הבית יהיו לבן וחום. לכן, מומלץ לכם בנוסף לפרקט לשים שולחן מעץ, לבנות מדרגות מעץ, ולשים פרגולה.

מה דעתכם על תקרה מעץ?

עיצוב לא שגרתי של הבית בעץ, הוא עיצוב התקרה. סביר להניח שאתם גרים בתוך בניין מגורים. אולם עדיין תוכלו ליצור ולעצב לכם תקרה מקורית ומיוחדת העשויה מקרשים מעץ. יש 2 אפשרויות לסוגי תקרה מעץ:

1. תקרה משולשת מעץ, המזכירה תקרת בקתה.

2. תקרה בה קרשי העץ מונחים בצורה ישרה. אפשר להוסיף יופי לסוג זה של תקרה, וליצור על קרשי העץ פסים מגבס או בטון.

שילוב וויטרינות ומתקני תצוגה מעץ

אפשר לשדרג את הבית על ידי הוספת רהיטים ומתקנים מקוריים מעץ. כמובן, וויטרינה מעץ- מוסיפה יופי לבית. אולם- אפשר גם לבנות מתקני תצוגה שונים למשחקים, העשויים מעץ. אם אתם רוצים להוסיף כוורות לקירות- אפשר לשים כוורות מעץ, אך לא לצבוע אותן.

מה דעתכם לבנות לילדים סוס נדנדה מעץ?

האם היה לכם סוס נדנדה מעץ בבית כשהייתם ילדים? אם היה לכם: למה שלא תבנו גם לילדיכם. ובכלל- צעצועי עץ עמידים יותר מצעצועי פלסטיק, וגם מוסיפים יופי לבית. פעמים רבות- בנייה עצמית של צעצועים- זולה יותר מרכישת הצעצועים.

בניית שולחן כתיבה וספסלים מעץ

מה דעתכם שהילד שלכם יישב לכתוב שיעורי בית, אך ירגיש שהוא יושב בפארק בטבע? תוכלו לבנות שולחן מעץ כדוגמת השולחנות המוצבים בחניוני קק"ל עם ספסלים. מומלץ גם לפרוס מתחת ובסיבות השולחן משטח דשא שינטטי.

הצבת בית מעץ בחצר

בניתם בית מעץ כשהייתם ילדים? אין ספק, שעד היום ילדים אוהבים לבנות לעצמם בית פרטי. תוכלו להציב בחצר בית מעץ שתבנו לילדים. לא חייבים לבנות על עצים. מומלץ דווקא מטעמי בטיחות לבנות ברצפה. הבית יוסיף יופי וטבעיות לחצר שלכם. כדאי לכם לבנות בית, אך לא במפלס החצר- אלא ליצור לו הגבהה ומדרגות.