סוגי כסאות שישדרגו את עיצוב הבית

כשמדובר בבית שלנו, אנחנו אוהבים לעצב אותו כראות עינינו, כך שיתאים לאופי הדרים בבית וינעים את השהות שלנו בו. מעבר לפריטים דקורטיביים, שנועדו להוסיף לסגנון העיצובי של הבית, ניתן לשדרג את עיצוב הבית גם באמצעות בחירה מוקפדת של רהיטים. הנה כמה סוגי כסאות שישדרגו את עיצוב הבית שלכם

 

עיצוב הבית

בין אם מדובר בבית חדש ויוקרתי ובין אם מדובר בבית פשוט ונורמטיבי, כל אחד אוהב לעצב את הבית שלו באופן שיעיד על אופי הדרים בבית ויגרום לתחושה אסתטית ונעימה עבור דיירי הבית.

כך, שינוי מיקום פינת האוכל, צביעת קיר בגוון מסוים או פעולות עיצוב נרחבות יותר, כמו שבירת קירות ושיפוץ המטבח או חדר האמבטיה, גורמים לנו למעשה לשדרג את נראות הבית וליצור אווירה חדשה בחלל הפרטי שלנו, אליו אנחנו חוזרים בסוף כל יום.

 

שבו על זה – כסאות מעוצבים

כשאנחנו מדברים על עיצוב הבית, מייד עולות לנו לראש תמונות של צבעים מגוונים, אביזרים דקורטיביים מודרניים ויצירת חלל מרווח באמצעות מיקום נכון וסידור מחדש של הריהוט בבית. אך מעבר לכך, בחירה נבונה של ריהוט מעוצב, יכולה לחולל פלאים אף היא בכל הנוגע לעיצוב הבית.

בבית שלנו, המרחב האישי שלנו, אנחנו מבצעים פעולות שגרתיות רבות. מתאספים סביב שולחן האוכל לארוחה משפחתית, יושבים בחדר העבודה לסגור פינות או להכין שיעורי בית, או סתם נהנים לשבת במרפסת. כפי שניתן להבין, המשותף לכל הפעולות הללו הוא הצורך בכיסא. אז למה שהכיסא הזה לא יהיה מעוצב ומסוגנן באופן שישדרג את נראות הבית?

 

סוגי כסאות

ייתכן ותתפלאו לשמוע, אך עולם הכיסאות בכלל, והכיסאות הביתיים בפרט, מכיל בתוכו מגוון רחב של סוגים בצורות, סגנונות וצבעים שונים.

  • כסאות בר – בשנים האחרונות הדלפק הביתי או האי במטבח הפכו לפופולאריים מאוד, בעיקר בגלל המגמה לנצל כל חלל פנוי במטבח. המטבח הוא אחד החללים האהובים לעיצוב ושיפוץ, ולכן, בין אם בחרתם כסאות בר מעץ, כסאות בר נמוכים או גבוהים, מומלץ להתאים את כסאות הבר לקו העיצוב הכללי של המטבח, כך שישדרג גם את פינת הישיבה בכמה רמות.
  • כסאות לפינת אוכל – ארוחות משפחתיות מסביב לשולחן מאחדות ומחזקות את הקשר המשפחתי בין בני הבית. כשמדובר בארוחות משפחתיות הנמשכות לרוב לא מעט זמן, מלבד העיצוב מומלץ להשקיע גם מחשבה בנוחות שלהם.
  • כסאות למרפסת/גינה – מטבע היותם חשופים לפגעי מזג האוויר, כסאות אלו יהיו עשויים מחומרים עמידים, כמו קש, או פלסטיק. אך גם כשמדובר בחומרים פשוטים, ניתן למצוא גם בקטגוריה זו כסאות מעוצבים ומסוגננים.

 

כיצד נבחר כיסא אוכל מעוצב?

בראש ובראשונה מומלץ להגדיר לעצמכם מסגרת תקציב, היות ובתחום העיצוב בכלל, והכיסאות בפרט, השמים הם הגבול.

לאחר מכן, התאימו את הכיסא למקום המתאים לו – בר, פינת אוכל או גינה, והתאימו את הצבע והסגנון לקו העיצוב הכללי הקיים. ניתן לשלב כסאות בצבעים שונים, אך כדאי שתהיה לכם טביעת עין מיוחדת, בכדי ליצור שילוב הרמוני ולא בלגן מיותר בעיניים.