חידוש המטבח

הגיע הזמן למהפך באחד המקומות החשובים ביותר בבית: המטבח. ולא, אנחנו לא מתכוונים לעיצוב מחודש של השיש או מכשירי החשמל אלא לשני מרכיבים שהמטבח לא יכול בלעדיהם. אחד מהמרכיבים האלה הוא סיר בישול והשני הוא פח אשפה למטבח. אם אתם מתלבטים איך לבחור פח שיחזיק מעמד זמן רב ויהיה נוח לתפעול או שאתם רוצים להחליף ולרענן את סירי הבישול שלכם ומתלבטים בין מגוון האופציות – כדאי שתמשיכו לקרוא.

לרענן את כלי הבישול

גם אם יש לכם הרבה סירים איכותיים וטובים, תמיד כדאי לרענן ולגוון. אין פרק זמן מוגדר בו כדאי להחליף סיר, אך רצוי לרכוש חדשים כאשר הקיימים כבר משומשים מאוד או כאשר אתם רוצים לשדרג קצת את חוויית הבישול. סיר בישול טוב ואיכותי מבטיח לכם חוויית בישול נהדרת ומאפשר לכם ניקיון פשוט וקל. על פי רוב הוא יוכל לשמש אתכם לאורך שנים. אם הגעתם למסקנה שאתם מעוניינים לקנות סיר בישול חדש או מספר סירי בישול, יש מספר דברים שחשוב לדעת. העיצוב הוא לא הכל כאשר מדובר על סירים או על פח אשפה למטבח, אך הוא משחק תפקיד חשוב. עיצוב חכם של סיר יכול להפוך כל רגע של בישול איתו למהנה. תחת עניין העיצוב נכנסים גם החומרים מהם מיוצר הסיר, העמידה של הסיר בטמפרטורות גבוהות ובאופן כללי ככל שהסיר איכותי יותר ועשוי מחומרים מתקדמים ועמידים יותר, כך מחירו צפוי להיות גבוה יותר.

שימוש יום יומי

בשונה מאותו סיר בישול שיכול לשמש אותנו מספר פעמים בודד במהלך השבוע, פח אשפה למטבח הוא מוצר שאנחנו עושים בו שימוש יום יומי.  נכון, תמיד אפשר לבחור בדגם פשוט וזול, אך סביר להניח שפחי אשפה למטבח כאלה לא יחזיקו מעמד לאורך זמן. ההמלצה היא דווקא להשקיע בפח אשפה קצת יותר יקר כדי לעשות בו שימוש לאורך זמן ולא להידרש להחליף אותו כל כמה שבועות.
כאשר ניגשים לרכישת פח אשפה למטבח כדאי שתשימו לב בראש ובראשונה לאופן הפתיחה והסגירה שלו. הדרך בה הפח נפתח ונסגר משפיעה באופן ישיר על נוחות השימוש בו. פח אשפה למטבח שיש בו פתיחה חכמה באמצעות חיישן, מייתר את הצורך לגעת ישירות בפח האשפה בכל פעם שאנו זורקים פסולת לתוכו. אם בעבר פח אשפה עם רגלית היה נחשב לדבר הנוח ביותר, הרי שכיום פח שיש בו חישן לפתיחה הוא אחד הדברים היעילים ביותר שיש במטבח. כך למשל, בזמן שמרוקנים את תכולתו של סיר בישול לתוך פח האשפה אינכם צריכים לעשות דבר מלבד לאפשר לחיישן לזהות את התנועה ולפתוח את מכסה הפח.

הכל עניין של נפח

ואולי החלק הכי משמעותי ברכישה של סיר בישול או פח אשפה למטבח הוא הנפח של כל אחד מהם. הנפח הוא משהו שתלוי אך ורק בכם ובצורך שלכם. אם אתם נוהגים לבשל מעט ובכמויות קטנות, יתכן ותגלו שאינכם זקוקים לרכישת סיר בישול בנפח גדול. במידה ויש מספר נפשות בבית, בינהם גם ילדים קטנים, פח אשפה למטבח בנפח גדול יוכל לשרת אתכם בצורה המיטבית.