טיפים קטנים לעיצוב גדול

מרבית האנשים שואפים להפוך את חלל המגורים שלהם למזמין, נעים ומעוצב. הבית הגדול והנאה ביותר עשוי להיראות ריק ועגום, בעוד שדירה קטנה ונושנה עשויה להיראות נפלא. המפתח למראה של הבית שלכם אינו טמון רק באיכות הנכס ובמידותיו, אלא גם ביכולת העיצוב הפרטית שתפתחו. להלן כמה טיפים שכדאי להכיר אותם בבואכם לשדרג את הבית הפרטי שלכם. עד מהרה תגלו שעיצוב מוצלח דורש תשומת לכל הפרטים – החל בריצוף וכלה באביזרים הקטנים כמו ידיות הדלתות.

טיפים לעיצוב

התאורה – אור טבעי הוא האור היפה והנעים ביותר, אבל אפילו בדירה שמשופעת באור טבעי יש לתכנן את התאורה היטב כדי שהבית יישאר יפה ומזמין גם בשעות החשיכה. את האור הטבעי העז בארצנו צריך לפעמים לסנן ולרכך באמצעות הצללות מסוגים שונים, בהתאם לכיוון החלון ולמיקומו. כאשר אתם מתכננים את גופי התאורה המלאכותית הימנעו מאורות פלורוסנט. אורות נעימים לעין ומותאמים לחלל הם המפתח, כאשר תאורה עזה מתאימה לחללים גדולים המשמשים לפעילות מרובה, ותאורה רכה יותר מתאימה לחללים המיועדים לשינה ורגיעה. גופי התאורה עצמם הם אלמנט עיצובי בולט ואפשר לעשות בהם שימוש דקורטיבי. בנוסף, ניתן לעשות שימוש חכם בתאורה כדי להדגיש אלמנטים כמו פסלים או תמונות.

האביזרים – הבתים היפים ביותר מצטיינים בתשומת לפרטים הקטנים. ידיות הדלתות, מסגרות החלונות וכן הלאה. כאשר אתם נכנסים לבית מושקע תגלו מן הסתם שמתגי החשמל מותקנים בצורה נכונה ובמיקומים הגיוניים, שהדלתות נעימות לעין ומעוצבות ושאפילו בחדר השירותים אתם מוצאים סבוניה יפה ומתלה מגבות מיוחד. שימו לב לשלב פריטים דקורטיביים מיוחדים כדי להוסיף עוד מגע אישי וצבע לכל חדרי הבית.

הסגנון – בעוד שבעבר נהגו לבחור בסגנון מסוים לדבוק בו, כיום מקובל מאד לשלב בין סגנונות, והתוצאה שמתקבלת יפה ומעניינת. זהו חיזיון שכיח לפגוש בשידה מודרנית שעליה הותקנו ידיות עתיקות, או בחדר מגורים שכולו קווים נקיים עם וילון מסולסל ומיושן. השילובים המעניינים הללו יכולים ליצור מראה מיוחד ומגוון והם מעניקים לבית גוון אישי וחד פעמי.

דירות קטנות – בחללים קטנים מומלץ לעשות שימוש בצבעים בהירים אשר מקנים אווירה מרווחת ונעימה יותר. ניתן לחסוך במקום אחסון באמצעות הצגה דקורטיבית של פריטים כמו תכשיטים או כלי מטבח. כדי לא להכביד על הדירה הקטנה יש לתכנן בקפידה את כל נושא האחסון ולנצל חללים לא צפויים כמו מעל הדלתות או מאחוריהן.

עיצוב הבית שלכם יכול להיות מסע של גילוי והנאה שבסופו שביעות רצון מרובה.

Speak Your Mind

*