הרחקת יונים או הדברת יונים?

אנשים רבים אינם מודעים לעובדה שיש הבדל משמעותי מאוד בין הרחקת יונים לבין הדברת יונים. בהתאם למילון העברי, הדברה היא פעולת חיסול. פעולה שעיקרה היא השמדה של מזיקים באמצעות פיזור רעל. הרחקת יונים היא שיטה בה נעשית פעולת סילוק היונים באמצעים שאינם פוגעים ביונה, בבני האדם או בסביבה. במאמר זה נגולל בפניכם מדוע כל כך הרבה אנשים כיום מעדיפים הרחקה של היונים באמצעים אלקטרוניים על פני כל שיטה אחרת.

 

חשוב לדעת על היונה

רוב האנשים אינם מודעים לכך שזוג יונים מסוגל להביא לעולם כשמונה עשר גוזלים מדי שנה, אך הם בהחלט מודעים לעובדה שלהקות גדולות של יונים שמתמקמות בגג הבית, במסתרי הכביסה ובשטחים נוספים של הבית גורמות ללכלוך רב, כינים, פגיעה במתכות, (וזאת משום הלשלשת החומצתית), העברת מחלות לבני האדם ולחיות המחמד, נזקים כלכליים למחסני מזון, לחקלאות, סכנה למטוסים ועוד. בנוסף לכל אלו המיית היונים מפרה את השקט ומטרידה אנשים בעיקר בשעות הלילה. כל אלו מובילים אנשים רבים לשכור את שירותיהן של חברות הדברה או מדבירים מקצועיים ובעלי ניסיון בתחום הרחקה וסילוק של יונים באמצעים שונים. ההבדל בין העבר לבין היום בא לידי ביטוי בכך שבעבר אנשים פנו אל מדבירים שהרחיקו את היונים באמצעות השמדתן וכיום אנשים מחפשים דרכים לסלק את היונים לצמיתות ללא הריגתן, אלא באמצעות שיטות יעילות לסילוק יונים כמו למשל השיטה האלקטרונית.

 

בעבר הלא רחוק שיטות השמדת היונים שהיו נהוגות עד היום בישראל היו סילוק יונים על ידי ירי ברובה ציד וגרימת מוות בייסורים איטיים ליונה. הרעלה על ידי חומר אלפא כלורלוז, דבר שפעמים רבות גרם גם להרעלה ישירה גם לבעלי חיים נוספים ולכידה של היונים במלכודות מיוחדות. שיטה נוספת הייתה הרס של קני היונים, דבר שגרם למוות איטי של הגוזלים שלהם. כיוון שכל השיטות שפורטו כאן הן שיטות שעיקרן התעללות בבעלי כנף ובעלי חיים ושיטות שנחשבו כעבירה על חוק צער בעלי חיים, כיום נוהגים בשיטות שונות לגמרי למטרת הרחקת יונים.

 

חלק מהשיטות המונהגות כיום למטרת סילוק יונים הן הצבת דגמי ינשופים ויונים באותו איזור בו היונים נמצאות וזאת על מנת להפחיד אותן. שימוש בפסים זוהרים להרתעת היונים, הדבקת דוקרנים להרחקת יונים שמאלצות את היונה לעוף מהמקום שכן אין היא יכולה לעמוד על הדוקרן ושיטת הרחקת יונים אלקטרונית, כלומר שיטת הפחדה באמצעות תדרים על קוליים אותם רק היונים יכולות לשמוע, צלילים שמפריעים לתקשורת הטבעית בין היונים. נכון להיום השיטה האלקטרונית ידועה כאותה שיטה יעילה שמבטיחה את הרחקת היונים לצמיתות ללא פגיעה בהן.

 

הדברת עכברים של שנת 2017

אותו עכבר שמשמש כאחד הגיבורים הידועים ביותר של וולט דיסני הוא גם אחד המכרסמים המזיקים ביותר שיש. כאשר מדברים על מכרסמים ביתיים הכוונה היא אל עכבר מצוי, עכבר הבית וחולדה מצויה. לכל מכרסם יש שתי שיניים חותכות בלסת התחתונה ובעליונה. שיניים אלו מצופות בזגוגית בצד החיצוני ונשחקות מהצד הפנימי, דבר שיוצר שיניים חדות מאוד, ממש כמו סכין שמעניקות לעכברים ולחולדות את היכולת לכרסם כמעט כל חומר, דבר שכולל גם בטון, ברזל וגם זכוכית.

 

פתרון קבוע להרחקת עכברים ויונים

כרסום זה מוביל לנזקים אדירים, שכן עכברים וחולדות נוטים לכרסם חוטי חשמל בכל מבנה בו הם שוהים, דבר שוגרם פעמים רבות לקצר בחשמל ואף שריפות. הם מכרסמים ארונות, מדפים וכמעט כל דבר שעולה על דעתכם. מלבד נזקים אלו חשוב לקחת בחשבון שעכברים מהווים סכנה לציבור הרחב ולחיות המחמד. ברגע של פחד או הפתעה הם עלולים לנשוך תינוקות, מבוגרים וחיות מחמד. הם נושאים מחלות שונות שמסכנות אותנו בני האדם, כמו למשל סלמונלה, טיפוס, לפטוספירוזיס ומחלות נוספות. בנוסף, הם מתרבים בקצב מהיר מאוד, אוכלים את המזון של כל החיות במשק החי, טורפים אפרוחים, מזיקים לשדות חקלאיים ורשימת הנזקים והסכנות עוד ארוכה.

 

הפתרון למצבים מסוכנים ומטרידים אלו הוא על ידי שיטת הדברת עכברים שאינה מערבת הרעלה של העכברים ואינה מערבת חומרי הדברה מסוכנים שיכולים לגרום לזיהום של הסביבה ונזק לאנשים וחיות המחמד. הדברת עכברים אלקטרונית מורכבת ממערכת אלקטרונית המותקנת בהתאמה אישית לכל מבנה תעשייתי ולכל בית. אותה מערכת משדרת אותות שהעכברים יכולים לשמוע אך בני האדם לא. כיוון שהעכברים אינם יכולים לסבול את האותות, הם מתחילים להימלט מאותו מבנה. פתרון זה יעיל ביותר גם למכרסמים נוספים, כמו למשל חולדות ונכון להיום שיטה אלקטרונית זאת יעילה גם לגבי יונים. תוך פרק זמן של יממה עד שתיים אותו מבנה יהיה נטול מכרסמים וכך ניתן יהיה לשהות בו ללא תחושה של פחד וללא החשש שמא הם יגרמו לנזקים שונים.

 

השיטה האלקטרונית רלוונטית לא רק לבעיית העכברים אלא גם לבעיית היונים. אמנם יש שיטות רבות להרחקת יונים, כמו למשל דוקרנים להרחקת יונים, אך הבעיה היא ששיטות אלו לא תמיד אפקטיביות לאורך זמן. שיטת ההדברה האלקטרונית מבטיחה הרחקה של היונים במהירות ולצמיתות, דבר אותו קשה מאוד להשיג על ידי דוקרנים להרחקת יונים. כעת, כל שנותר לברר הוא שאותו מכשיר הדברת עכברים אלקטרוני עומד בכל אותם תקנים נדרשים וניתן להתאים אותו נקודתית למבנה הנדרש. בהצלחה!

הרחקת עטלפים ויונים – השיטה היעילה ביותר!

אנשים מעוניינים להרחיק את היונים מסביבת ביתם משום שאלו מטונפות, מלאות כינים, מעבירות מחלות שונות שיכולות לסכן את בני האדם וחיות המחמד שלהם, משאירות לשלשת בכל מקום ומקימות שאון בכל מקום בו הן נמצאות. בנוסף, הן תמיד מתגודדות בלהק ופעמים רבות הלשלשת החומצתית שלהן הורסת את הפח של הרכב ומתכות נוספות. לגבי העטלפים, רוב האנשים מעוניינים בהרחקתם משום שהתעופה שלהם מפחידה אותם ואת בני ביתם ובמקרה בו מדובר על עטלפי פירות, העובדה שהם יורקים את חומצת הפירות על קירות הבית, מרתיעה ואף מעוררת בהם קבס.

 

הרחקת יונים ועטלפים בישראל

בישראל קיימים כ- 7 מיני יונים. השרידות של היונה גבוהה והאוכלוסייה שלה עצומה. בעיני הקדמונים היונה הלבנה הייתה סוג של נס והיא נחשבה לקדושה וכן לחיית שעשועים. במזרח, היונה הייתה סמל של האלה 'אשרה' וסמל האלה 'תנית'. במצרים ובסוריה היונה נחשבה כשליחה של האל. בתרבויות רבות היונה היא סמל של אהבה, שליחות שמימית, שמירת אמונים, טוהר וקדושה. האזכור הראשון ביהדות לגבי היונה הינו בסיפור התנ"כי על המבול ונוח.  היונה הייתה זו שבישרה על כך שהעולם יבש ובא שלום מהמבול שהתרחש וזאת על ידי כך שהביאה לנוח בפיה עלה של זית. היונה נחשבת בדת היהודית גם כסמל התום. אצל היוונים היא נחשבת כסמל הפריון, בנצרות האזכור הראשון של היונה היה במהלך טקס הטבילה של ישו ולכן יש תיאורים רבים בדת זו בהם מוזכרת היונה בהקשר של קדושה ובתרבויות רבות מאמינים שהיונים קשורות לעולם הבא.  דבר חשוב אותו יש לדעת אודות היונים הוא שבישראל מותר על פי חוק להרוג יונים, אך משום שפעולה זו נוגדת את הלך הרוח של צער בעלי חיים, רוב האנשים מעדיפים לגרש את היונים. כאן נכנסת לתמונה הרחקת יונים בשיטה האלקטרונית.

 

עטלפים הם יונקים מוגנים, כלומר אסור להרוג אותם. בישראל קיימים מעל לשלושים מינים של עטלפים כאשר רק אחד מהם שייך לסדרת עטלפי הפירות. רוב מיני העטלפים מצויים בסכנת הכחדה וזאת משום הדברות ורעלים. העטלפים נחשבים למין קדום, הנקבות ממליטות עטלף אחד כל פעם וכפעם בשנה, עטלפי הפירות נושאות את הגורים שלהן בעת התעופה, תוחלת החיים שלהם ארוכה והם יכולים להגיע גם לגיל 30.  העטלפים מסייעים לאדם ולסביבה על ידי הפצת זרעים ועל ידי כך שהם משמשים כסמנים ביולוגיים.

 

כיוון שרוב האנשים נרתעים מהם ואינם מעוניינים בהם בסביבת ביתם, כיום ניתן לנקוט בשיטה מתקדמת שעיקרה הרחקת עטלפים אלקטרונית. שיטה זו עוצרת את העטלף על ידי ניצול החולשות שלו. המכשיר האלקטרוני המיועד למטרת הרחקת עטלפים משדר לעטלפים תמונה, (וזאת על ידי גלי קול) המשבשת את  מיפוי הסאונד במוחו. בנוסף, מותקנת תאורת לד מדוייקת שגורמת לסנוורו של העטלף. כעת כל שנותר הוא ליישם את הדברים. בהצלחה!

 

 

הרחקת יונים במודיעין ובבאר שבע

להקות יונים נצפות כמעט בכל מקום בארץ. ניתן לראותן בבאר שבע – בירת הנגב שהיא עיר ותיקה בשנים, אבל גם במודיעין שהוקמה הרבה שנים אחריה. יונים ניתן לראות במקומות רבים בהם חיים בני אדם בגלל שהן נהנות ממזון שהם מייצרים או משאריותיו. ליד מפעלים שמייצרים מזון האהוב עליהן וליד ממגורות שיש בהם גרגירי חיטה ניתן לראותן בהמוניהן. הן נהנות גם מהביטחון שבקרבת בני אדם שמונעים בעצם הימצאותם גישה לחיות בר הטורפות אותן ואת גוזליהן.
פגעים שיונים יוצרות
יחד עם זאת, הן תחפשנה מקומות קינון הרחוקים מגישת חתולי בית ושם תקמנה קינים לגידול גוזליהן. גגות רעפים בבתים, מרפסות מוסתרות, גופי תאורה חיצוניים הם מקומות מועדפים לקינון יונים. להקת יונים מייצרת לכלוך רב שמקורו בלשלשת, בשאריות מזון, בנוצות שנושרות ועוד. אל כל אלה מגיעים חרקים וכינים אשר גורמים לגירודים ועקיצות. כל אלו יכולים להוביל, במקרים קיצוניים, למגפות שתפגענה בבני אדם. בנוסף, הלכלוך הזה יוצר ריחות לא נעימים שמוסיפים לתחושת המיאוס. אין פלא שנדרשת הרחקת יונים במודיעין כמו גם הרחקת יונים בבאר שבע במהירות האפשרית.

מלון כפרי

מלון כפרי

פתרון ארוך טווח
הרחקת יונים בבאר שבע שנעשית בשיטות מסורתיות כוללת הנחת רשתות שמונעות גישה, הנחת דוקרנים, מריחת חומרים מדבקים ועוד. אין ויכוח ששיטות אלו נדונו לכישלון לטווח ארוך בגלל שהיונים תחזורנה לאותו מקום שוב. יש להן מנגנון פנימי שמדרבן אותן לשוב ולקנן באותו מקום. בנוסף, הרשתות והדוקרנים בולטים ומכערים את מראה הבית מכל עבריו. קיימת שיטה מודרנית להרחקת יונים שמצליחה לתת פתרון ארוך טווח והיא כוללת הרכבת מערכות אלקטרוניות במקומות שונים במבנה. מדובר על פסי דריכה שיש בהם סלילים מיוחדים בהם מועברים אותות אלקטרוניים. היונים דורכות על הפס ומקבלות שוק קטן אשר מרחיקן.
המראה האסתטי נשמר
תחושת אי הנוחות של היונים גורמת להן להיעלם מהמקום והן לא תשובנה אליו שנית. כך, בשיטה פשוטה ובעלות נמוכה מושגת הרחקת יונים במודיעין ובמקומות אחרים. פסי הדריכה שקופים ואינם בולטים, כך, שהם משתלבים במראה הבית באופן מושלם. מראהו האסתטי של הבית נשמר. יתרונות אחרים נוגעים לאיכות הסביבה ולשמירה על חיי היונים עצמן ועל חיי חיות בית אחרות. לא משתמשים ברעלים והיונים אינן נפגעות מהגלים האלקטרוניים הללו שפועלים בעצימות נמוכה. את פסי הדריכה ניתן להניח על אדני חלונות, שלטים, מעקות של גגות ובעוד מקומות מועדים שיונים אוהבות לדרוך עליהם.

הדברת עטלפים אלקטרונית

בשנים האחרונות אנשים רבים מחפשים פתרון יעיל ולא מזיק לתופעת העטלפים. הסיבות לכך הן שהעטלפים יוצרים לא מעט רעש בעת התעופה שלהם, דבר שמרתיע אנשים רבים. בנוסף, הריח של הקיא שלהם בקרבת הבית ומראה הצואה על הרכבים מטריד ופעמים רבות הם יורקים על קירות הבתים, דבר שהופך את סביבת הבית לבעלת מראה מוזנח.

 

דברים שחשוב לדעת על עטלפים

העטלפים הם יונקים ותורמים רבות לאדם ולטבע. הם מהווים מדבירים טבעיים, שכן העובדה שהם אוכלים פירות בשלים מונעת מזבוב הפירות להתרבות ועל ידי כך הם מונעים כל מיני מחלות פטרייתיות. בנוסף, הם אוכלים זרעים ומפיצים את אותם זרעים בכל מיני מקומות על ידי הטלת הצואה שלהם. במדינות ישראל יש יותר מ- 30 מינים שונים של עטלפים ורובם מצויים בסכנת הכחדה. מסיבה זו חשוב לבחור בשיטת הדברת עטלפים אלקטרונית, בדומה אל שיטות להרחקת יונים שאינן פוגעות ביונים.

 

ההדברה האלקטרונית יעילה להרחקת עטלפים מכל מבנה בו מעוניינים. השיטה האלקטרונית היא שיטה בה משתמשים בגלי קול על מנת להרחיק את העטלפים מאותו רדיוס בו מעוניינים. חשוב להבין שההתמצאות של יונקים אלו נעשית באמצעות גלי סונר. העטלף שולח גלי קול קצרים, המכונים גלי סונאר למרחב בו הוא מעוניין לעוף. גלים אלו חוזרים אליו ועל ידי כך הוא ממפה באופן מדויק את אותו שטח בו הוא מעוניין לעוף. הדברת עטלפים אלקטרונית נעשית על ידי התקנה של מערכת אלקטרונית מיוחדת (ההתקנה נעשית אך ורק על ידי טכנאי מומחה וזאת על מנת להבטיח שתפעל באופן האפקטיבי ביותר). המערכת האלקטרונית שולחת גלי סונאר בכל מיני תדרים, דבר שיוצר מצב קבוע של מיסוך עבור העטלפים. בנוסף, מונחת מנורת לד מיוחדת שתפקידה לסנוור את העטלף בעת מעופו. כל אלו משבשים את הסונאר הטבעי של העטלף, דבר שמאלץ אותו לשנות מסלול, כלומר להתרחק מהמסלול הקיים.

 

נכון להיום המגמה בתחום ההדברה היא לא לפגוע אם לא חייבים. דבר זה ניתן לראות גם בשיטת הרחקת יונים אלקטרונית, גם בשיטת הרחקת העטלפים וגם בסוג החומרים בהם משתמשים למטרת הדברה של מזיקים ומכרסמים. הדברה אלקטרונית היא הדברה בה לא משתמשים בכימיקלים או ברעלים שיכולים לגרום לנזק לא רק ליונקים, אלא גם לאנשים, חיות מחמד ולסביבה. כי היום המטרה היא להרחיק בלי לפגוע, דבר שהדברה אלקטרונית מצליחה לעשות ובהצלחה רבה. כעת, כל שנותר לעשות הוא לברר מהן אותן שיטות להרחקת יונים ועטלפים היעילות ביותר ולשכור את שירותיה של חברה המציעה שירותי הדברה והרחקת עטלפים, יונים ומכרסמים.

הדברה במערכת הביוב

הביוב הינה מערכת מורכבת אשר משרתת אותנו נאמנה מזה מאות שנים בהבאת מים נקיים למקום מגורינו וסילוק המים המשומשים מאזורינו. מערכת הביוב המודרנית מורכבת ממערך צינורות רבים אשר תפקידם לספק מים בלחץ מסוים בכדי שנוכל להשתמש בהם באופן נוח, הצינורות אשר מחוברים ישירות לכלינו הסניטריים הינם צינורות דקים, לרוב עשויי מתכת, והצינורות אשר מובילים ומסלקים מים משומשים הינם צינורות רחבים מאד אשר לרוב נמצאים תחת אחריותם של העיריות המקומיות, צינורות חדשים יותר עשויים בטון וצינורות יותר חדשים נוטים להיות מורכבים מתרכובות שונות של פלסטיק בכדי לספק להם עמידות רבת שנים. אך כמו כל מערכת מורכבת, גם במערכת הביוב ישנם בעיות רבות אשר עלולות להוות טרחה רבה למשתמשים בה ברגעים מסוימים.

בעיות ביוב רבות ניתנות לטיפול על ידי איש מקצוע – אינסטלטור מוסמך – ואפילו חלקן ניתנות לטיפול באופן עצמאי, כגון סתימות פשוטות ונזילות למיניהן.

 

מתי נדרש בעל מקצוע?

ישנן בעיות אשר קשה מאד לטפל בהן באופן עצמאי ודורשות מיומנות ומקצועיות של שרברב אשר ידע לטפל בהן באופן ממוקד, כל זאת לרוב מכוון לצינורות הדקים אשר מחוברים ישירות למקום מגורינו. ישנן בעיות רבות אשר יכולות להיווצר גם בצינורות עבי הקוטר אשר מובילים מים למגורים רבים, בעיות אלו הינן קשות הרבה יותר לטיפול בעקבות קנה המידה שלהן ואף עלולים להיווצר מטרדים שונים אשר באפשרותם להיווצר דווקא בצינורות רחבי קוטר אלו. כחלק מן הבעיות אשר ניתנות לטיפול באופן פשוט בצינורות דקים אך קשות מאד לפתרון בצינורות עבים הינן הסתימות למיניהן, סתימה בצינור קטן יכולה להיפתר בקלות יחסית על ידי חומרים כימיים ושימוש נכון בכלים שונים, אך לעומתן – סתימות בצינורות עבים הינן קשות הרבה יותר ודורשות שימוש בכלים כבדים שונים, מביניהן ביובית מקצועית.

 

מזיקים במערכת הביוב והדברתם

כדוגמא לבעיות אשר מהוות מטרד אשר נוצרות דווקא בצינורות עבים הינם תיקני הביוב, מכת מצריים של ממש אשר מהווה מטרד רב בערים גדולות ובבתים פרטיים כאחד, בעיה זו הינה בעיה אשר  קשה מאד לטיפול באופן עצמאי ודורשת הדברה מקצועית במערכת הביוב הראשית בכדי להביא לפתרון מלא של הבעיה. ההדברה אמורה להתבצע באופן מיומן בכדי לא להביא למצב של זיהום מים נקיים ולהביא להדברה ממוקדת באזורים נכונים.

 

מהי ביובית?
מערכת הביובית שהוזכרה קודם הינה מערכת משאבות אשר מותקנת על גבה של משאית המותאמת לפעולות שונות. לביובית מטרות שונות, היא יכולה בקלות רבה לפתור בעיות הצפה בקנה מידה גדול באמצעות שאיבה והעברת המים לאזורים מיועדים ואף לרוקן בורות שמן ועוד. בנוסף הביובית הינה פתרון ייחודי ויעיל במיוחד לסתימות בקנה מידה גדול, באמצעות שימוש במשאבות לחץ וואקום שונות אשר יכולות בקלות רבה להחליש ולפרק את הסתימות הכי קשות שעלולות להיווצר באמצעות שימוש בכוח רב ואנשי צוות מקצועיים.

מה חשוב לדעת על הדברת חרקים?

גם אנשים אשר מתגאים בעובדה שהם אוהבים בעלי חיים מכל סוג, לא ממש יאהבו את לגלות כי חרקים או מזיקים מסוגים אחרים עברו לגור בביתם מבלי שקיבלו הזמנה לכך. מעבר לכך שחרקים עלולים לעקוץ ולגרום לגרד בעור, בכוחם גם לגרום לעוד שורה של נזקים אחרים הן בריאותיים והן לרכוש. כחלק מכך, רוב האנשים אשר יגלו את דבר הנוכחות הלא רצויה, ימהרו לתור אחר דרכים שונות בכדי להדביר את אותם החרקים ולפתור את הבית מאותה הנוכחות.                                            [Read more…]

סוגים שונים של הדברות

מזיקים בבית מהווים לא רק בעיה אסטטית ופוטנציאל לנזקי רכוש מסוגים שונים, אלא בחלק מהמקרים הם אף טומנים בחובם סכנות בריאותיות ממשיות. הבעיה אף גדלה כאשר לוקחים בחשבון גם את יכולת ההתרבות המהירה של אותם מזיקים ובהתאם גם גדילה של כמות וסדר גודל הנזקים להם הם עלולים לגרום – רוב האנשים אשר הבחינו לדוגמא בנמלה מסתובבת בבית שלהם, גילו מאוחר יותר בשטח הבית עוד עשרות ואפילו מאות כמוה.

כחלק מכך, קיימת חשיבות גבוהה לא להקל ראש בנושא ולמהר לדאוג לקבל שירותי הדברה לבית.

[Read more…]

טיפים לבחירת חברת הדברה

נתקלתם בג'וקים או במזיקים אחרים בבית שלכם ואתם מחפשים דרך להיפטר מהם? אם כן, תוכלו למצוא לא מעט חברות הדברה שונות, המציעות שירותי הדברה במגוון של שיטות. בין אם זו הדברת עכברים במטבח, או כל שיטה אחרת, חשוב לבחור נכון את חברת ההדברה כדי להבטיח תוצאות מצוינות. הנה כמה טיפים לבחירת חברת ההדברה שלכם: [Read more…]

ברוכים הבאים לאתר "טיפים לצרכנות נבונה לבית"

אם אתם בעיצומו של עיצוב או בניית הבית שלכם, אם אתם מחפשים מוצר או רהיט מסוים לבית ומתלבטים איזה לבחור, ובעיקר – כיצד לבצע את הבחירה הנכונה, כאן, באתר, תמצאו טיפים רבים בנושא צרכנות נבונה לבית שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה הנכונה ולבצע את הרכישה המתאימה. 

השוק מציע לנו כיום מגוון רחב מאד של אפשרויות כדוגמת מזגני אלקטרה ושאר מוצרי מיזוג רבים, ולעיתים, דווקא השפע הכל כך רב הזה עשוי לבלבל ולהקשות על הבחירה. בין אם אלו דלתות כניסה לבית, מזרונים למיטה הזוגית שבחדר השינה, או אפילו ריצוף חוץ או פנים, מוצעים לנו כיום מגוון של מוצרים בתחומים שונים, המספקים לנו מענה לצרכינו ומאפשרים לנו לחיות חיים נוחים, ובסביבה נעימה ומסוגננת. על מנת ליהנות מיתרונותיהם של מוצרים אלה, חשוב לבחור אותם נכון. כשמדובר במוצר לא מוכר, מוצר חדש, או אפילו מוצר מוכר, אך כזה שלצידו ישנם לא מעט מוצרים זהים, הבחירה עשויה להיות לא פשוטה. ולכן, בעזרתם של מומחים בתחום, אספנו עבורכם כמה טיפים בכל אחד מהתחומים ה"חמים" ביותר כדי לסייע לכם בבחירה ובעיצוב הבית שלכם.

צרכנות נבונה נמדדת בפרמטרים רבים, כמו שנבחר מעצבת פנים על סמך הנסיון והרזומה כך צרכנות נבונה הינה כזו הבוחנת כמה אפשרויות שונות במסגרת סקר שוק, היא גם כזו המתייחסת לכל אחת מהן תוך בדיקתה לעומק וכן גם כזו המשווה בין המוצרים השונים, ואף כאלה המציעים בדיוק את אותו המענה. הטיפים שלנו באתר יעזרו לכם לבחון את המוצרים השונים, המוצעים כיום בשוק, ומהם לבחור באפשרות הטובה ביותר, ולא פחות מכך, גם המתאימה לכם ביותר. אנו יודעים שהבחירה לא תמיד קלה. לכל אחד מאתנו ישנו צורך אחר, לכל אחד מאתנו גם תקציב שונה וכל אחד מאתנו זקוק לפתרון מסוג מסוים. ובכל זאת, לכולנו משותף דבר אחד – כולנו רוצים לבצע רכישה נכונה, במסגרת צרכנות נבונה.

ואכן, בעזרת האתר שלנו, תוכלו לבצע זאת בקלות ולהיעזר בטיפים הרבים שמוצעים לכם, רגע לפני קבלת ההחלטה וביצוע הרכישה והובלות המוצרים אליכם. אז, הכינו דף ועט או הדפיסו את הטיפים המופיעים באתר, וצאו למשימת הרכישה. קנייה מהנה ובהצלחה!