איך דלת הכניסה היא חלק מעיצוב הבית? כל הטיפים לפניכם

דלת הכניסה היא חלק בלתי נפרד מחזית הבית. לפני שבוחרים את הדלת האידיאלית שתהלום את המראה החיצוני, צריך להכיר את הפונקציות השימושיות והעיצוביות שקיימות. תפקידה של דלת הכניסה היא להפריד בין פנים הבית לצד החיצוני שלה ולספק מענה בטיחותי רב. כמו: בידוד מהרעש החיצוני, הגנה מפני נזקי מזג האוויר והשמש ומצד שני, היא מהווה מרכיב חשוב וחיוני ליצירת רושם ראשוני – דבר שמעיד על המראה של הבית, על ההסתכלות של האורחים, על האסתטיקה וההשקעה בעיצוב. בשביל לשמור על הקו הדק בין העיצוב החיצוני לבין כניסה נעימה ומכניסה אורחים, צריך לדעת לבחור נכון את דלת הכניסה ולא רק, צריך להשקיע בכל האביזרים הרבים שיוסיפו למראה ולבטיחות הביתית שלכם.

אינטרקום ודלתות כניסה הפכו עם השנים לחלק בלתי נפרד מהמראה החיצוני של הבית. היום, בכל בית, תמצאו מערכת הגנה שמאפשרת לדיירים לברר מי עומד מאחורי הדלת ולהחליט מי יכנס פנימה. מלבד הבטיחות שחשובה לכם, קיימות מערכות אינטרקום ודלתות כניסה מעוצבות שמוסיפות למראה העיצובי החיצוני של ביתכם. לכן, בשביל לשמור על המראה העיצובי כמו שהייתם רוצים עליכם לדאוג שהאינטרקום יעוצב בדיוק בצורה הנכונה, תוך שימת לב לרמת הגימור האידיאלית וגבוהה ככל שניתן.

התקנת אינטרקום ודלתות כניסה היא צעד חשוב גם בשביל ההגנה על הילדים שלכם. במידה והם חזרו הביתה בשעה מאוחרת ובדרך, הם ראו הומלס שמנסה להיכנס ביחד איתם הביתה. מערכת מהסוג הזה מסוגלת להגן עליהם בשביל שהם לא יוכלו להיכנס אחריהם לתוך הדירה. לעיתים אנחנו מוצאים את עצמנו ללא ביטחון בסביבה הקרובה שלנו והידיעה שיש לנו מערכת דיגיטלית שמסוגלת להגן עלינו ולשמור על גופנו בתוך הבית, משרה אווירה של רוגע ושלווה.

בשביל לבצע התקנה לצורכי ביטחון תוך שמירה על המראה העיצובי, עליכם לפנות לאנשי מקצוע שעוסקים שנים בתחום ההתקנה, אלו שיוכלו להתאים לכם את המערכת המתאימה ביותר ולפי הצרכים שלכם. הסיבה שחשוב לבחור איש מקצוע נכון היא מכיוון שבמידה ואינטרקום הותקן שלא כראוי, עלול להיגרם נזק גם מבחינה בטיחותית וגם מבחינת תחזוקת דלת הכניסה. איש מקצוע שעושה את העבודה כמו שצריך, ידאג להמשך תחזוקה על המערכת וכן, יבדוק כמה וכמה פעמים האם העבודה בוצעה כראוי. לאחר הבדיקה, תדעו שבעתיד לא אמורות להיות לכם בעיות טכניות. מדובר במערכת חזקה שמחזיקה לאורך השנים ומציגה לכם מנגנון הגנה חזק ויציב שמחזיק לאורך זמן. לפני שאתם מבצעים התקנת אינטרקום, צריך לבדוק כמה דברים: הדבר הראשון והחשוב הוא העיצוב, לפני הכל, תוודאו שהעיצוב תואם למראה החיצוני של הדלת. לאחר מכן, תבררו מי הוא איש המקצוע וכמה ניסיון יש לו בהתקנה, בהמשך, כל שנותר לכם הוא לבחור את האינטרקום: האם אתם מעוניינים רק לשמוע את האורח או גם לצפות בו? יש לכם מגוון אפשרויות. תוכלו לבחור את האחד שיתאים לכם ויספק את הצרכים האישיים שלכם ושל בני ביתכם.

תאורה לבית: איך לעשות את זה נכון?

מה זאת אומרת איך לעשות את זה נכון? הולכים לחנות תאורה, מסתכלים, בוחרים מה שנראה לנו הכי יפה ובמחיר טוב וזהו, לא?

אז זהו, שלא בדיוק. לפני בחירת עיצוב התאורה וההליכה לחנות תאורה חשוב לחשוב על מספר אספקטים שונים:

 • איזה אווירה נרצה בכל חלל של הבית?
 • אילו פעולות אנו מבצעים בכל חדר שחשוב שיהיו בשבילן תאורה מסוימת או אביזר תאורה מסוים?
 • האם יש דברים בחללים מסוימים שנרצה להבליט או לטשטש?
 • כמה תאורה נצטרך כדי להאיר את החדר ע"פ גודל החדר?

ברוב במקרים לכל חלל יהיה עיצוב תאורה שונה בדיוק בגלל השאלות ששאלנו קודם, לכל חלל יהיו לכם תשובות אחרות- גם מבחינה פרקטית וגם מבחינה עיצובית. כמה טיפים לתאורה בבית לפני שרצים לחנות תאורה:

 • על מנת לגרם לחדר להיות מואר בצורה חזקה, כמו שעושים בדרך כלל בחדרים כמו המטבח והסלון, כדאי לבחור בגופי תאורה הנותנים תאורה מלמעלה למטה, אשר תלויים על התקרה, או על קירות גבוהים.  תאורה כזאת תיתן הארה מקסימלית ותחושה של חלל גדול. שימו לב שהתאורה במטבח לא תהיה ממוקמת כך שמי שעומד במטבח יסתיר לעצמו את האור. בנוסף, במטבח חם בגלל מוצרי חשמל הנמצאים בו ולכן כדאי לבחור תאורה חסכונית שתהיה גם פחות פולטת חום.
 • בחדרי שינה נהוג להשתמש בתאורה שבה ניתן לשנות זווית ועוצמת אור על מנת לשלוט באווירה בחדר בכל שעות היום והלילה. ניתן גם להוסיף תאורה בגב המיטה אשר תבליט את המיטה, האביזר שהכי צריך לבלוט בחדר.
 • שימו לב למיקום התאורה כך שהיא לא תסנוור (במיוחד בסלון).

פעולות בחלל העבודה – מה זה אומר?

דיברנו מקודם על חשיבה על הפעולות שאנו מבצעים בכל חלל. מה הכוונה? דוגמה אחת שכבר הזכרנו היא המטבח: בזמן בישול ואפייה במטבח, המטבח נהיה חם מאוד ולכן חשוב שהתאורה תהיה כמה שפחות מחממת גם היא (תשאלו בחנות תאורה, הם ידעו על מה מדובר). דוגמאות נוספות: אם אתם אוהבים לקרוא ספר במיטה אז חשוב שתהיה מנורת קריאה בצד של הקורא/ת או אם מדובר במיטה זוגית שבה שני הצדדים קוראים אז גם תאורת גב למיטה יכולה להיות אפשרות טובה. גם בחדרי הילדים צריך לחשוב על עוד שני סוגים של תאורה: מנורת שולחן לשולחן הכתיבה (כזאת שלא תתפוס מקום וגם לא תסנוור) ומנורת לילה במקרה ומדובר בילדים קטנים.

גם בגינה חשובה התאורה. חשוב שתהיה כזאת שתאיר טוב כך שלא תתקעו או תיפלו בגלל חפץ שלא ראיתם בפינה טיפה חשוכה אך גם שלא תהיה בהירה מדי ותמשוך אליה חרקים.

אם לסכם את הדברים, אין סיבה להתרוצץ בין חנויות תאורה ולחפש "על עיוור"- חשבו עוד בבית מה אתם רוצים וצריכים, בדגש על המילה צריכים, וכמובן תיעזרו גם באנשי מקצוע הנמצאים בחנות התאורה. מקווים שהמאמר יעזור לכם לעצב את תאורת הבית כראוי.

התאמת עיצוב החלונות לעיצוב הבית

עיצוב הבית מחייב האחדה בין כל האלמנטים הדקורטיביים שנמצאים בתוכו. הכי קל להביא לידי ביטוי את המראה האחיד באמצעות התאמה בין צבע הקירות, הריצוף ורהיטים בולטים כמו ויטרינות או שידות, אך רצוי להביא בחשבון גם את הנושא של החלונות. בעזרת שינוי פשוט יחסית של עיצוב החלונות ניתן לרענן את מראה חלל הפנים ולהשיג עוד שורה ארוכה של יתרונות:

א. תאורה טבעית – עיצוב החלונות קובע את עוצמת התאורה הטבעית. בית מואר תמיד יהיה מרשים, מרווח וגדול יותר ובדרך כלל התאורה הטבעית מחמיאה גם לרהיטים. את העיצוב כדאי לקבוע לפי הגודל הקיים של החלונות וזווית החדירה של השמש.

ב. וילונות – ניתן לנצל  את ההזדמנות של עיצוב החלונות בשביל להתאים עבורם וילונות מסוימים. וילונות מאפשרים מצד אחד לשלוט בעוצמת התאורה הטבעית שנכנסת לתוך החלל, אך מצד שני גם להעניק לחלונות מראה מיוחד בשעות הערב.

ג. פונקציונאליות – התאמת עיצוב החלונות לעיצוב הבית לא מתרחשת רק בהיבט האסתטי. יש לה חשיבות גדולה מאוד מבחינה פונקציונאלית ואפשר לבחור בין סוגים שונים של חלונות. ההבדלים בין החלונות באים לידי ביטוי בסוג וזוויות הפתיחה, בגודל של הזכוכית בתוך החלון וכמובן בפרופיל.

איך מעצבים חלונות?

את החלונות כדאי לעצב רק לאחר שמחליטים על סגנון עיצוב כללי. הבסיס לעיצוב הבית הוא ריצוף וצביעת הקירות וניתן לבחור בין סגנון כפרי, מודרני, וינטאג' ועוד. בעקבות בחירת הצבע המוביל ניתן גם לצרף רהיטים כמו ויטרינות ופינות אוכל, או להתמקד במערכות ישיבה, כורסאות וספות. במקביל, העיצוב של החלונות אמור להחמיא למראה הקיים ולהדגיש את הערך המוסף שלו.

עיצוב החלונות גם יכול להתבצע בדרכים שונות בחדרים שונים בבית ומבלי לפגוע באחידות הכללית. כך למשל עיצוב חלונות בחדרי שינה של הורים ייראה אחרת מאשר בחדרי שינה של ילדים, במטבח ובמקלחת. העיצוב של החלונות לפי אופי החדר מוכיח את עצמו בבתים פרטיים ומשדרג אותם. הדבר החשוב הוא לבחור סגנון עיצוב שמחמיא לכל שאר הרהיטים ולהתייחס להשפעה שלו על התאורה, ההתאמה לוילונות והפונקציונאליות.

פרקטים לעיצוב הבית

עיצוב הבית הוא משימה חשובה ביותר – ואתם רוצים לבחור בצורה הנכונה ביותר

כשאנחנו ניגשים למשימה החשובה של עיצוב הבית שלנו, אנחנו רוצים לעשות את העבודה הטובה ביותר בבחירה של כל מרכיב וכל פרט בבית. הסיבה לכך היא פשוטה וברורה למדי – אנחנו רוצים שהבית שלנו יהיה מעוצב ברמה הגבוהה ביותר, בכדי שנוכל לחיות בו באיכות החיים הגבוהה המגיעה לנו. זוהי השקעה לא מבוטלת הן מבחינה כלכלית והן מבחינה פרקטית, ואנחנו צריכים לגשת למשימה הזאת ברצינות ולהתייחס לכל מרכיב בבית בצורה נכונה. חלק משמעותי מכך הוא כמובן הריצוף – כאשר אחת הבחירות החכמות ביותר לריצוף של בתים היא כמובן ריצוף פרקט. בהקשר זה, חשוב לדעת כיצד לבחור את הפרקטים הנכונים ביותר עבור כל חדר בבית, וחשוב לשם כך להכיר את האפשרויות שלנו.

כמה אפשרויות שונות של פרקטים עבור עיצוב הבית שלכם, וההתאמה של כל אחת מהן

 • פרקט למינציה – פרקט למינציה הוא למעשה פרקט שעשוי לא מעץ אמיתי, אלא מדמוי עץ שכולל חומרים פולימריים שונים, וריכוז נמוך למדי של עץ. היתרון של פרקט זה הוא בהיותו עמיד בשחיקה ובמים יותר מאפשרויות אחרות, כאשר גם רטיבות בדרך כלל לא גורמת לפגיעה מהותית בו, וניתן ליישם אותו כתוצאה מכך גם בחדרים כמו מטבח או אפילו מקלחת – במידה ואנחנו רוצים לתת להם מראה כפרי ופסטורלי של ריצוף עץ. הוא גם זול יותר, מה שמהווה את השיקול המכריע עבור אנשים רבים שבוחרים ריצוף לבית שלהם – אך מבחינה תחושתית הוא נופל מאפשרויות אחרות, ולכן לעתים נעדיף אלטרנטיבות איכותיות יותר לסלון ולחדרי השינה.
 • פרקט תלת שכבתי – פרקטים תלת שכבתיים הם פרקטים המבוססים, כפי שבוודאי הבנתם, על שלוש שכבות – כאשר השכבות האלה הן של עץ טבעי. כך, מעניקים לפרקט עץ טבעי, שבדרך כלל מתאפיין בעמידות נמוכה, שחיקה גבוהה וחוסר עמידות למים, את העמידות הנחוצה לו – וניתן ליהנות מהיתרונות הוויזואליים והתחושתיים של ריצוף עץ טבעי, בלי החרדה התמידית לשחיקה שבה הוא עומד. מדובר בפתרון איכותי במיוחד עבור חדרי שינה, חדרי סלון ועוד.
 • פרקטים מיוחדים – ישנן גם אפשרויות מיוחדות ושונות בכל הנוגע לפרקטים, כמו לדוגמה פרקט צבעוני שצבוע בצבע המאפיין את החדר כולו, כמו פרקט לבן או שחור. אפשרויות אלה מתאימות כאשר אנחנו רוצים לשמור על קונספט של עיצוב, ומעוניינים בכל זאת באיכות ובאסתטיקה של ריצוף עץ – וחשוב לפנות לחברה שמתמחה בתחום ויודעת להתאים עבורנו פתרונות שכאלה.

פרקט איכותי יכול לתת לכל חדר אווירה מעוצבת ואיכותית בהתאם למה שרצוי בו

כאשר אנחנו משקיעים בצורה נכונה באלמנט איכותי כמו פרקטים, אנחנו מבטיחים את העיצוב האיכותי של כל מרחב בו אנחנו מכניסים אותם. כיום, האפשרויות הן רבות מאוד – וקל מאוד להגיע לפרקט האיכותי שמתאים לכם דרך שירות שמתמחה בתחום.

עיצוב גינת הבית עם סוכה למהדרין

חג הסוכות גורם למשפחות רבות להקים סוכות זמניות למספר ימים, ולפנות לשם כך מקום בחצר, שהופכת לשבוע אחד בשנה למקום קסום ומהנה עבור כל המשפחה. בתום החג- הגינה חוזרת למראה הרגיל שלה, והסוכה הזמנית חוזרת לאחסון. עיצוב גינת הבית עם סוכה למהדרין, הניצבת מחוץ לבית באופן קבוע, מאפשר שימוש בסוכה הן בחג סוכות עצמו וכמובן גם בכל ימות השנה, חוסך את מקום האחסון ובעיקר- הופך את הגינה למהנה וכיפית במיוחד בכל יום מחדש.

חשיבות כשרות הסוכה בחג

על מנת לבנות סוכה כשרה למהדרין, עליה לעמוד בכמה כללים הנוגעים לגודלה, לחומר ממנו היא עשויה ולמיקום שלה. סוכה כשרה צריכה להיות:

 1. בעלת שלוש דפנות לפחות, וסכך.
 2. מורכבת מחומר קשיח כמו עץ או ברזל, כאשר ניתנת עדיפות לעץ בהיותו מסמל צמיחה.
 3. ממוקמת במקום נקי ולא ליד פחי אשפה, בחצר פרטית או בחצר ציבורית- כאשר היא נגישה לכל מי שמעוניין להיכנס לתוכה.
 4. ברוחב ובגובה לפי הגדרות מסוימות.
 5. מקושטת ונעימה למראה.

כל הדגשים הללו הם רק חלק מבין כללים מדויקים שקבעה התורה, בהם נדרשים האנשים לעמוד באם הם מעוניינים לבנות סוכה כשרה לכבוד החג. באמצעות עיצוב גינת הבית עם סוכה למהדרין, שנשארת עומדת לכל אורך השנה- נחסך הצורך לבנות אותה בכל חג מחדש, וניתן ליהנות ממנה בתור מקום התכנסות יום-יומי, ולהתאים את האביזרים הנדרשים בימות החג הספציפיים- למשל, סכך, דפנות עשויות בדים וקישוטים ברוח סוכות- על מנת להפכה למתאימה לחג.

האם ניתן להקים סוכה קבועה וכשרה בגינה הפרטית?

לעיתים אנשים בונים סוכה לרגל החג על אף שהחצר שלהם קטנה, ביודעם כי הם יפרקו אותה בתום החג. עיצוב גינת הבית עם סוכה למהדרין, אם כך, דורשת גינה גדולה מספיק על מנת שהסוכה תישאר עומדת, כחלק בלתי נפרד מן החצר. מדובר, למעשה, בבנייה של פרגולה המשמשת את דיירי הבית, שנבנית מראש לפי כל כללי היהדות הנוגעים לחג הסוכות. באופן כזה ניתן להקים סוכה כשרה בקלי-קלות, תוך מאמץ מינימלי כאשר המבנה, למעשה, עומד יציב ומוכן כבר מראש.

הספה שלכם לא חייבת להיות רק ספה

אין זה סוד כי החדר, בו ישהו מרבית דיירי הבית, הכי הרבה זמן הינו חדר הסלון אשר נקרא גם "חדר משפחה" ולא בכדי. מדובר לרוב בחדר בעל השטח הגדול ביותר בבית, בו תוצב מערכת ספות כזו או אחרת, טלוויזיה (במרבית המקרים), שולחן ועוד. בחדר זה מרבית המשפחות יתכנסו יחדיו, ישוחחו, יצפו בטלוויזיה, יארחו אנשים ועוד. פריט הריהוט המרכזי בחדר זה הוא הספה אשר יכולה להגיע במספר סוגי קונסטלציה שונים וספה זו, אינה חייבת להיות רק ספה – על כך ועוד בהמשך המאמר.

יחד עם זאת ולאור העובדה, כי הדירות החדשות והבתים החדשים, נבנים מראש קטנים יותר ונמכרים או מושכרים בעלות גבוהה יותר, אנו מבינים ולמדים כי צריך לדעת לנצל כל מטר מרובע משטח הבית או הדירה, באופן חכם ומתוכנן. שעת הכושר הטובה ביותר לכך היא כאשר מחליטים להתחדש, לשפץ את הבית, לרכוש מוצרי חשמל וריהוט חדשים ועוד. אם נתרכז רגע בספה, נגלה עולם חדש אשר התפתח לו מתחת לאפנו בשנים האחרונות בעיקר ובדומה לאחרים, החל מחזיר עטרה ליושנה ומוטיבים שהיו שכיחים בשנים עברו חוזרים חזרה לאופנה.

סוגי ספות

ישנם לא מעט סוגי ספות בימינו אנו, בין אלו נמצא ספות פינתיות (ספת ר'), ספות תלת מושב, ספות דו מושב, ספות יחיד, כורסאות, ספות נפתחות ועוד. הבה נרחיב מעט על יתרונות כל סוג מסוגי הספה שציינו לעיל:

 • ספות נפתחות – מדובר בספה אשר יכולה לשמש כספה רגילה לכל דבר במהלך היום וכמיטת אורחים בשעות הליל. טרם אותר הבית או הדירה בה לא התארחו מעולם ולכן חשוב לוודא כי יש לנו מקום בעבור אורחים אלו. מדובר בספה אשר בהרבה מהמקרים, תהייה הרבה יותר נוחה ומפנקת מעצם היותה מיטה ובדגמים רבים, יהיה גם ארגז מצעים.
 • ספות פינתיות – כאן מדובר בספות בצורת ר' המתאימות להצבה בצמוד לקיר או על מנת לייצר חוצץ בין חלל חדר הסלון. ספות אלו מאפשרות רביצה נעימה ונוחה כאשר לצד הרובץ, יש מקום דייהו ליושבים אחרים.
 • תלת מושב או דו מושב – משם הספה מובן תפקידה וכל משפחה תחליט על תצורת סידור הספות ושילובם.

לסיכום, כאשר עומדים בפני רכישת ספות, ואין זה משנה באם מדובר בספה פינתית, ספה נפתחת, מערכת ישיבה המורכבת מתלת מושב ודו מושב ועוד, יש לעצור רגע ולחשוב איזו ספה תשמש את הבית ודייריו יותר והאם לא כדאי לשלב בין ספה ומיטה יחדיו ובעצם "לתפוס שתי ציפורים במכה אחת".

מנקה שטיחים ידני

בעבור אלו מכם אשר יהיו מעוניינים בכך, בעזרת חברת ניקוי תוכלו להבטיח תושגנה תוצאות הניקוי הטובות ביותר שרק ניתן לבקש. אז שימו לב כי אתם פועלים נכונה ובוחרים בשירותיה של חברת ניקוי אשר תוכל להעניק לכם את המענה המדויק לצרכים שלכם. בעזרתה של חברת ניקוי איכותית יתאפשר לכם לראות כי מנקה שטיחים ידני יכול להביא עמו לא מעט תועלת.

 

שירות חברות ניקוי להשגת התוצאות הרצויות

 

בעזרת שירותי חברות ניקוי מקצועיות תוכלו להביא למצב בו תשיגו את המענה הטוב ביותר שרק ניתן לייחל לו. שימו לב רק כי אתם פועלים נכונה ובוחרים בשירותיה של חברת הניקוי הנכונה וזאת על מנת לוודא כי אתם באמת תוכלו להשיג את היחס בו יש לכם עניין.

 

הרי בין חברות הניקוי השונות אשר פועלות היום בשוק, רבות מהן יציעו לכם שירותי ניקוי שטיחים. אף על פי כן, מנקה שטיחים ידני איכותי יהיה כזה אשר מסופק על ידי חברה בעלת ניסיון של שנים בלבד בשוק.

 

מגוון שירותי ניקיון

 

מעוניינים לנקות את השטיחים בביתכם? כפי שאתם בוודאי מבינים, בעזרת שירותי חברות ניקיון מובילות תוכלו להשיג את התוצאות הטובות ביותר שישנן. אז שימו לב כי אתם פועלים נכונה וזאת על מנת להבטיח כי תמצאו את המענה הטוב ביותר שקיים לצרכים שלכם.

 

הרי בסופו של יום כל אחד מכם יכול להיות בטוח כי יתאפשר לו להשיג את האופציה המושלמת לניקוי ביתו או משרדו וזאת אם הוא יבחר בשירותי חברת ניקיון מיומנת. אז שימו לב כי אתם עושים נכונה ונעזרים אך ורק בחברה אשר תוכל להעניק לכם את המענה הנכון.

 

כך למשל, ניתן לומר כי חברת ניקיון מנוסה תוכל להביא לכדי מצב בו תראו את הבית שלכם כולו נקי ויותר מאי פעם. אז עשו לעצכמם טובה ובחרו אך ורק בשירותי ניקיון מקצועיים וזאת בכדי להתמודד עם המלאכה המדוברת.

 

הרי כמובן שלא תרצו להיות במצב בו תתקשו להשיג את המענה הנכון לצרכים שלכם. הדרך להשיג את שאתם צריכים תהיה פשוט לוודא כי אתם עושים נכונה ובוחרים באופציה אשר תספק מבוקשכם ובצורה הטובה ביותר. כלומר תצטרכו להיעזר בשירותיה של חברת ניקיון מקצועית ככל הניתן וזאת על מנת להשיג את תוצאת הניקיון הרצויה. בדיוק לפי התוכניות שלכם. זוהי ללא ספק הדרך בה תהיו מעוניינים לפעול. אז למה אתם מחכים בעצם עם העניין?

סילוק יונים מתורבת – על מה מדובר?

אחת הכותרות הראשיות שליוותה את רוב העיתונים היומיים של ישראל גרמה לתהייה באשר לנזקים שיכולות לגרום היונים. הכותרת המדוברת הצביעה על כך שיכול להיות שדגני הבוקר של אחת מהחברות המוכרות בישראל באו במגע עם לשלשת יונים ומשום כך התוצאה המצערת של זיהום הסלמנולה שהופיע בדגני הבוקר של החברה. זוהי רק אחת מהדוגמאות ולמרבה הצער ישנן דוגמאות נוספות שמדירות שינה מעיניהן של רבים וזאת משום הנזק שנגרם על ידי יונים.

הטבע של האדם הוא לחיות בנוחות במקום בו הוא קובע לעצמו. ברגע שהאיזון עליו הוא החליט מופר וזאת משום בעל כנף או כל סיבה אחרת, האדם צריך לקבל החלטה האם לנקוט בפעולה שתפתור את הבעיה או למצוא דרך לחיות לצד הבעיה. כיוון שיונים הומות, מזוהמות, משאירות את הלשלשת שלהם בכל מקום ומסכנות את חיי האדם, רוב בני האדם אינם לוקחים סיכון ומחליטים על פעולת סילוק יונים. חלק מהם מחליט לקנות תכשירים שונים ולבצע את אותו גירוש יונים בעצמם ואילו אחרים מחליטים לשכור את שירותיהם של מומחים בתחום וזאת על מנת שאלו ימליצו להם על הפתרון הטוב ביותר לסילוק של היונים במקום בו הם מתגוררים.

הרחקת היונים ולצמיתות
ישנן שיטות רבות באמצעותן ניתן להרחיק את היונים, אך אין דרכים רבות שעיקרן סילוק יונים לצמיתות. החשיבה ההגיונית מובילה למסקנה שאם כבר נדרשת הוצאה כלכלית, רצוי לבזבז את הכסף על פתרון שיוביל לאותה תוצאה בה מעוניינים: הרחקת היונים לצמיתות. אמנם פתרונות כמו למשל מתיחת חוטי רטט ממתכת שמקשים על הנחיתה של היונים, הצבת דחלילים שנחשבים כמאיימים על העופות, סגירת מסתרי כביסה על ידי רשתות שקופות והצבת דוקרנים שאינם מאפשרים ליונים לנחות הם פתרונות נהדרים להרחקת היונים, אך כאן מדובר על פתרונות זמניים, שכן מהר מאוד היונים לומדות איך להתחמק מאותם מכשולים וחוזרות לאותו מקום. אם כך, מהו הפתרון?

הפתרון טמון במערכת הדברה אלקטרונית עם אישור תקינה של מכון התקנים והוכחות בשטח שאכן מערכת זו מצליחה לסלק את היונים מהשטח לצמיתות. אמנם העלות של מערכת זאת גבוהה יותר מכל אותם פתרונות זמניים, אך היא מצליחה לקלוע למטרה לתקופה שאינה מוגבלת. כאן חשוב מאוד לפנות אל אותה חברה שמייצרת מערכת זאת ולוודא שהיא מספקת אחריות עליה והדרכה לגבי התקנה נכונה שלה. היתרונות של מערכת אלקטרונית להרחקת יונים הם בכך שמערכת זו מצליחה לסלק את היונים אך ורק באמצעים אלקטרוניים שאינם מזיקים, מונעים את הגעתם של היונים ומרחיקים את היונים הקיימות מהאיזור. בהצלחה!

העברת דירה – כמה זה יעלה לכם?

קניתם דירה בפתח תקווה? מתכננים לעבור לדירה גדולה יותר בפתח תקווה או באחת מערי המרכז, הגיע הזמן להבין מה תהיה העלות עבור העברת תכולת הדירה שלכם ומי היא אותה חברת הובלות בה כדאי לבחור.

 

לוקחים הכל בחשבון

חשוב לדעת שיש סוגים שונים של הובלות. יש אנשים שמעוניינים בהובלת תכולת דירת הסטודנטים שלהם בחזרה לבית הוריהם או לדירה אחרת אותה הם שכרו ולשם כך הם מחליטים לשכור את שירותיה של חברת הובלות שמציעה הובלה קטנה או הובלת דירה משולבת. אחרים לעומת זאת מעוניינים בשירותיה של חברת ההובלות למטרת העברת תכולת דירה שלמה על כל חדריה ולכן הם בוחרים בשירות הובלת דירה. בנוסף, יש אנשים שמעוניינים להעביר את תכולת הדירה כולל החפצים הכבדים שבה, אם מדובר על כספת, פסנתר, ויטרינה גדולה וארוכה שאינה ניתנת לפירוק ועוד. משום שאין אפשרות להוציא חפצים אלו מדלת הדירה הם צריכים לוודא שאותה חברת הובלות בה הם מעוניינים יכולה להציע להם שירות  הובלת מנוף.

חדר אוכל

חדר אוכל

 

מחיר העברת דירה על ידי חברת הובלות מקצועית תמיד יושפע מסוג ההובלה בה בוחרים. כאמור, יש אפשרויות שונות כאשר מדובר על הובלת דירה, אם מדובר על הובלה משולבת, העברת דירה, הובלה קטנה או הובלה על ידי שימוש במשאית מנוף. פעמים רבות חברת ההובלה תצטרך לעשות עבודת הכנה מקדימה טרם ההובלה, דבר שישפיע על מחיר ההובלה. פרמטר נוסף שישפיע על המחיר של הובלות פתח תקווה הוא המרחק. אם מדובר על העברת תכולה דירה מעיר מסוימת לעיר פתח תקווה או שמא מדובר על הובלה מקומית מדירה שממוקמת בפ"ת לדירה אחרת שממוקמת בשכונה אחרת בפתח תקווה.  המרחק הגיאוגרפי ישפיע על חישוב העלות, אם מבחינת הוצאות דלק ואם מבחינת שעות נסיעה ממקום למקום.

 

פרמטר נוסף שישפיע על העלות הכוללת של העברת תכולת הדירה. עלות שתיקבע על ידי חברת הובלות פתח תקווה יהיה הקומה ממנה מורידים את התכולה למשאית והקומה אליה מעלים את התכולה. ככל שמדובר על קומה גבוהה יותר כך גם מחיר ההובלה יהיה גבוה יותר. דברים נוספים שישפיעו על המחיר יהיו כמות הארגזים, האם יש בדירה חפצים שמחייבים הובלת מנוף או הובלה שמחייבת זהירות מרבית (חפצים שבירים), האם יש מעלית בבית, האם יש מקום חניה למשאית ההובלה ועוד. כל אלו ישפיעו על המחיר של ההובלה. בכדי לדעת את המחיר המדויק של ההובלה תמיד חשוב לרשום את כל אותם נתונים חשובים שישפיעו על הצעת המחיר שתישלח לכם על ידי אותה חברה שמציעה שירות של העברת דירה. כתיבה מראש של הדברים תבטיח לכם שדבר לא יישכח ולא יהיה מצב של עוגמת נפש משום תוספת מחיר ברגע האחרון.

 

 

איתור נזילות באמצעות טכנולוגיות מתקדמות

רוב האנשים אוהבים לדחות משימות הקשורות אל שיפוץ ותיקונים בבית למועד אחד בו הם יכולים להיות בבית ותקופה בה הם יכולים לאפשר לעצמם שיפוץ ותיקונים מההיבט הכלכלי. כאשר מדובר על נזילה בבית חשוב לא לדחות את מועד איתור הנזילה למועד מאוחר יותר וזאת משום שצעד זה יוכל להוביל לנזקים חמורים מאוד ולהוצאות גבוהות בהתאם.

איתור נזילה חייב להיעשות בהקדם וזאת משום שנזילה חמורה יכולה להוות סכנה לדיירי הבית ולגרום לנזקים חמורים לדירה ולמבנה בו ממוקמת הדירה. רוב האנשים מתייחסים לריח העובש שנובע כתוצאה מהרטיבות ויכול לגרום לנזק בריאותי ולבעיית הכתמים על הקיר אך הוא אינם רואים את כל התמונה. נזילה פנימית בקירות הבית יכולה להוביל לנזק בלתי הפיך שיוביל בסופו של דבר לירידה בשווי הדירה או הבית. נזילה יכולה לגרום לתחילת ההתפוררות של הקירות, לבעיות במערכת הביוב בבית ולבעיות נוספות. מסיבה זו חשוב להקדים ולהזמין כמה שיותר מהר מומחים בתחום איתור נזילות באמצעות טכנולוגיות מתקדמות על מנת שיתקנו את הבעיה.

חדר רחצה

חדר רחצה

משתמשים בציוד משוכלל
בכדי לאתר נזילה או נזילות במבנה חשוב להשתמש בציוד משוכלל וזאת על מנת לדייק באיתור נקודת הנזילה העיקרית. אחת הבעיות של אינסטלטורים היא איתור נזילה במיקום המדויק שלה ובסמוך לזמן בו היא התרחשה.כמובן שיש נזילות אותן ניתן לאתר בקלות אך מה קורה לגבי כל שאר הנזילות והאם יש צורך בהריסת הקיר או בהרמת כל האריחים עד הגעה למקור הבעיה? התשובה היא לא. נכון להיום יש אפשרות לאתר נזילות וזאת באמצעות ציוד טכנולוגי מתקדם, כמו למשל מצלמה טרמית מיוחדת שמספקת תמונת מצב באמצעות אינפרא אדום. כלומר, מצלמה זו תראה באמצעות צבעים שונים את ההבדלים בין החום לבין הקור מתחת לרצפה ובכך תצביע על מקור הנזילה מבלי שהאינסטלטור יצטרך להרים את הבלטות או להרוס חלק מהקיר.

לסיכום, חשוב לאתר ולפתור בעיה של נזילה בבית כמה שיותר מהר וזאת על מנת לא להחריף את המצב ולהוציא סכומי כסף גדולים יותר בעתיד למטרת תיקון הבעיה. במקרה בו אתם מבחינים בשינוי צבע בחלק מסוים של הקיר, בצבע המתקלף רק באיזור אחד של הקיר, מים עכורים באחד הברזים של הבית, ריח טחב, כתמי רטיבות, הבדלים בלחץ המים וחשבון מים מנופח הגיע הזמן לקרוא לאינסטלטור מומחה שיבצע בדיקת איתור נזילות באמצעות טכנולוגיות מתקדמות.