הדברת עטלפים אלקטרונית

בשנים האחרונות אנשים רבים מחפשים פתרון יעיל ולא מזיק לתופעת העטלפים. הסיבות לכך הן שהעטלפים יוצרים לא מעט רעש בעת התעופה שלהם, דבר שמרתיע אנשים רבים. בנוסף, הריח של הקיא שלהם בקרבת הבית ומראה הצואה על הרכבים מטריד ופעמים רבות הם יורקים על קירות הבתים, דבר שהופך את סביבת הבית לבעלת מראה מוזנח.

 

דברים שחשוב לדעת על עטלפים

העטלפים הם יונקים ותורמים רבות לאדם ולטבע. הם מהווים מדבירים טבעיים, שכן העובדה שהם אוכלים פירות בשלים מונעת מזבוב הפירות להתרבות ועל ידי כך הם מונעים כל מיני מחלות פטרייתיות. בנוסף, הם אוכלים זרעים ומפיצים את אותם זרעים בכל מיני מקומות על ידי הטלת הצואה שלהם. במדינות ישראל יש יותר מ- 30 מינים שונים של עטלפים ורובם מצויים בסכנת הכחדה. מסיבה זו חשוב לבחור בשיטת הדברת עטלפים אלקטרונית, בדומה אל שיטות להרחקת יונים שאינן פוגעות ביונים.

 

ההדברה האלקטרונית יעילה להרחקת עטלפים מכל מבנה בו מעוניינים. השיטה האלקטרונית היא שיטה בה משתמשים בגלי קול על מנת להרחיק את העטלפים מאותו רדיוס בו מעוניינים. חשוב להבין שההתמצאות של יונקים אלו נעשית באמצעות גלי סונר. העטלף שולח גלי קול קצרים, המכונים גלי סונאר למרחב בו הוא מעוניין לעוף. גלים אלו חוזרים אליו ועל ידי כך הוא ממפה באופן מדויק את אותו שטח בו הוא מעוניין לעוף. הדברת עטלפים אלקטרונית נעשית על ידי התקנה של מערכת אלקטרונית מיוחדת (ההתקנה נעשית אך ורק על ידי טכנאי מומחה וזאת על מנת להבטיח שתפעל באופן האפקטיבי ביותר). המערכת האלקטרונית שולחת גלי סונאר בכל מיני תדרים, דבר שיוצר מצב קבוע של מיסוך עבור העטלפים. בנוסף, מונחת מנורת לד מיוחדת שתפקידה לסנוור את העטלף בעת מעופו. כל אלו משבשים את הסונאר הטבעי של העטלף, דבר שמאלץ אותו לשנות מסלול, כלומר להתרחק מהמסלול הקיים.

 

נכון להיום המגמה בתחום ההדברה היא לא לפגוע אם לא חייבים. דבר זה ניתן לראות גם בשיטת הרחקת יונים אלקטרונית, גם בשיטת הרחקת העטלפים וגם בסוג החומרים בהם משתמשים למטרת הדברה של מזיקים ומכרסמים. הדברה אלקטרונית היא הדברה בה לא משתמשים בכימיקלים או ברעלים שיכולים לגרום לנזק לא רק ליונקים, אלא גם לאנשים, חיות מחמד ולסביבה. כי היום המטרה היא להרחיק בלי לפגוע, דבר שהדברה אלקטרונית מצליחה לעשות ובהצלחה רבה. כעת, כל שנותר לעשות הוא לברר מהן אותן שיטות להרחקת יונים ועטלפים היעילות ביותר ולשכור את שירותיה של חברה המציעה שירותי הדברה והרחקת עטלפים, יונים ומכרסמים.

איתור נזילות מים וטיפול ברטיבות

נזילות לתוך הבית ובתוכו או רטיבות שנובעת מאיטום לא טוב הן צרה צרורה ומחייבות טיפול מהיר. רטיבות בחורף כתוצאה מאיטום חיצוני לא מוצלח של קירות הבית החיצוניים יכולה להתגלות רק לאחר זמן. המים חודרים מגגות או מקירות שיש בהם סדקים ומתפשטים באיטיות. לעיתים, זה קורה בחדרים או חללים שלא נמצאים בשימוש ואז הם מתגלים באיחור, לפעמים, לא בדיוק מבינים מה מקור הבעיה ועד שקוראים לבעל מקצוע עובר זמן. מכל מקום, אינסטלאטור מקצועי יודע לטפל בבעיות אלו.

איתור נזילות מים הינו הצעד הראשון אותו מבצע האינסטלאטור, ולצורך כך, הוא משתמש בניסיונו הרב, אבל במיוחד, במצלמת אינפרא אדום שיודעת לזהות בוודאות ובדיוק את מקום הנזילה. יש חשיבות ענקית לאיתור המיקום המדויק מאחר ואז מבצעים את שבירת הקיר בדיוק במקום הנכון. כאשר אין זיהוי וודאי מבצעים שבירה במקום משוער שמתגלה אחר כך כמקום הלא נכון. חשוב לזכור, כי תיקון הקיר החיצוני לא יהיה אחיד ובמקרים רבים, יהיו סימני טלאי חדשים.

טיפול ברטיבות

מרבית הצנרת סמויה מהעין ומצויה בתוך הקירות או מתחת למרצפות ואין יכולת לראותה. מצלמת אינפרא אדום מסייעת באיתור מדויק שלאחריו יבוצע תיקון מקצועי שכולל החלפת צנרת או מקטעי צנרת. רטיבות בקיר מסוכנת לבריאות הדיירים ויש הכרח לתקנה. העניין הוא שיש להמתין עד שהקיר הופך להיות יבש, ורק אז לבצע תיקוני טיח וצבע. יש מקרים בהם מנצלים את התקלה ומבצעים צביעה כללית של כל הקירות על מנת להקנות לחדר מראה חדש ואחיד. אינסטלאטורים מומחים הינם בעלי ניסיון וידע ויש להם יכולת מקצועית גבוהה. הם יגיעו במהירות לכל בית או מבנה ויבצעו תיקון וטיפול בהתאם לצורך.

מומלץ לפנות לחברה מקצועית המתמחית בטיפולים בנזקי מים, אם הכוונה היא אל איתור נזילות מים וטיפול במצבים שונים בהם מתגלה רטיבות בקירות. ניתן להבחין בתקלות ובנזילות במקומות בולטים, אולם, במקרים רבים, כאשר הצנרת אינה גלויה יש סימנים אחרים המעידים על תקלות. יש חשבונות מים מנופחים ולא פרופורציונאליים, שעון המים מסתובב גם כשכל הברזים סגורים. היווצרות רטיבות בקיר כולל טחב, ריחות נלווים ועוד. יש לטפל בנזקי מים במהירות בגלל חשש להצטברות נזקים, מים עלולים לחדור למערכות חשמל, לגרום לקצרים ולסכן חיים. טיח, צבע ורהיטי עץ נרטבים ומתנפחים ועוד תקלות.

חברה מקצועית תספק שירות מהיר כולל תגובה מהירה למקרים דחופים. היא תשלח במהירות אל הלקוח את אחת מניידות השירות שלה וזאת לצורך טיפול מהיר בבעיה וכל לקוח יזכה למלוא תשומת הלב בעת הטיפול בבעיה הפרטית שלו.

 

טיפים לבחירת אדריכל לתכנון הבית

יותר ויותר אנשים מעוניינים להיעזר באדריכל מקצועי לצורך תכנון הבית. דבר זה נכון כאשר מדובר בבניה עצמית של בית חדש, וגם כאשר מבצעים שיפוץ של בית פרטי או וילה וכמו כן, כאשר מחפשים אפשרויות שונות של בתים למכירה ורוצים להתאים אותם לחזון האישי ולהפוך אותם למשופרים ומותאמים לסטנדרטים הגבוהים ביותר.

בשורות הבאות נציג כמה וכמה טיפים לבחירת אדריכל לתכנון הבית. בין היתר נדבר על המשמעות של הניסיון המקצועי, על חשיבות המעורבות בפרויקטים בסדר גודל דומה בעבר, על תכונות כגון מעוף ויצירתיות, קשרים עם ספקים שונים ועוד.

 

ניסיון מקצועי

כאשר מחליטים להיעזר באדריכל לתכנון הבית או לעיצובו מחדש חשוב לשים לב בראש ובראשונה לניסיון המקצועי. חשוב לשים לב שבענף ניתן למצוא אנשי מקצוע עתירי ניסיון לצד אדריכלים מתחילים וכמו שנהוג לומר – אין תחליף לבעל ניסיון.

 

פרויקטים קודמים דומים

דגש נוסף שמתקשר לניסיון המקצועי הינו לשים לב לא רק לשנות הניסיון והוותק אלא גם לסוג הניסיון מבחינת הפרויקטים הקודמים שעברו תחת ידיו של האדריכל. עדיף לבחור איש מקצוע עם ניסיון בפרויקטים דומים כאשר יש לנקודה זו שתי משמעויות. ראשית, חשוב ניסיון בפרויקטים דומים מבחינת סוג הבית וגודלו. שנית, חשוב ניסיון בניהול פרויקטים בהיקף דומה מבחינה תקציבית.

 

יוזמה, מעוף, יצירתיות

אדריכלים ומעצבים נבדלים אלה מאלה לא רק ברמה המקצועית אלא גם ביכולת שלהם לקבל הוראות, ביכולת שלהם לגלות יוזמה, ביכולת להציע פתרונות יצירתיים וביכולת להתגבר על מכשולים ובעיות שמתגלות במהלך התכנון או הביצוע. חשוב לשים לב לתכונות של האדריכל, לאנרגיות שהוא משדר, לאלטרנטיבות שאותן הוא מציע בנושאים השונים.

 

בדיקת רמות מחיר

אדריכל מקצועי צריך להיות מסוגל לעבוד על פי תקציב נתון של פרויקט. כמובן, איש מקצוע בכיר גם יוכל לציין מראש מתי תקציב הלקוח קטן מדי ביחס לציפיות. טיפ חשוב לבחירת אדריכל יהיה אם כן שילוב נכון בין יכולת עמידה בתקציב לבין רמות המחיר של האדריכל עצמו. לא מומלץ לבחור אדריכל זול בצורה חשודה אך גם אין צורך לשלם מחיר מוגזם כאשר אין מדובר בפרויקט שמצדיק זאת.

 

קשרים עם ספקים ותיאום ציפיות

שני הטיפים האחרונים שלנו בשלב זה הם בדיקת הקשרים של האדריכל עם ספקים שונים והדגש הראוי על תיאום ציפיות. אדריכלים מסוימים מציעים כחלק מהשירות יצירת קשרים עם ספקים אמינים. בנוסף, חשוב שהאדריכל יגלה הקשבה ויבצע תיאום ציפיות מלא עם הלקוח. אלו סימנים לאיש מקצוע ראוי, מנוסה ומקצועי.

מיחזור אלומיניום – הכי ירוק שיש

רקע כללי על התחום שנקרא מיחזור מתכות

מיחזור מתכות הוא תחום ייחודי, שהתפתח רק בשנים האחרונות אך מאז יציאתו לאוויר העולם הולך ותופס נתח משמעותי וחשוב יותר בכל עולם המחזור ככלל. אם בעבר הכרנו את המחזור כעולם רלוונטי רק למוצרים קטנים יום יומיים כמו ניירות או אריזות פלסטיק, הרי שמחזור המתכות הוכיח לנו שגם במוצרים גדולים וכבדים תהליכי מחזור הם רלוונטיים מאוד. באופן כללי, מחזור המתכות מתבסס על כך שמוצרי מתכת שונים, גם כאשר הם אשפה שאין בה צורך, עדיין עשויים מתכת שבה בהחלט ניתן להשתמש לאחר עיבוד וחידוש קצרים. כך למעשה מבצעים את המחזור הזה עם סוגי מתכות רבים מאוד, מברזל ועד נירוסטה. אחד מסוגי המתכת שלא הרבה אנשים מבינים שיש אפשרות ואפילו מומלץ ביותר למחזר היא מתכת האלומיניום.

 

כיצד מבצעים מחזור אלומיניום, והיכן אנחנו יכולים לפגוש אלומיניום ממוחזר?

  • אלומיניום – אין כל ספק כי האלומיניום היא אחת המתכות החשובות ביותר בחברה המודרנית. אנחנו משתמשים באלומיניום, על תכונותיו האיכותיות הרבות, עבור שימושים רבים מאוד – מבידוד חום ועד פרופילים לחלונות. האלומיניום הוא לא מתכת זולה, ושוק האלומיניום הוא שוק תחרותי מאוד עם הרבה מאוד עוסקים במלאכה. למרבה המזל, האפשרות של מיחזור מתכות הגיע גם לאלומיניום, והיום דברים יכולים להיראות קצת אחרת.
  • אלומיניום ממוחזר – ניתן למצוא כיום אלומיניום ממוחזר עבור מגוון שימושים, ואחד הבולטים שבהם הוא בכל תחום החלונות והפרופילים. רצועות אלומיניום שאין בהן שימוש הן חומר גלם קל מאוד לחידוש כך שניתן יהיה להשתמש בו. יצרני חלונות ופרופילים מברכים את החומר הממוחזר, האיכותי והזול יותר – ומצד שני, הלקוח שמוכר את האלומיניום שלו לשירות מחזור מרוויח כסף הן ממכירת האלומיניום והן בחיסכון בשל ירידת מחירים בעולם החלונות.

 

אם יש לכם מוצרי אלומיניום ואתם לא זקוקים להם – למה לא למחזר?

אם חושבים בצורה רציונלית, אין באמת סיבה טוב אחת כיום לא לבצע מיחזור מתכות, אם הדבר אפשרי. אלומיניום אינו שונה בשום דרך משאר המתכות, וכאשר יש לנו עודפים שאין בהם צורך כדאי לנו, מכמה וכמה סיבות, פשוט למחזר אותו.

מיחזור אלקטרוניקה – מה זה מיחזור אלקטרוניקה?

העולם בו אנחנו חיים הוא עולם בו לכל מוצר או לכל חפץ יש תחליף. אנשים רבים נוהגים להחליף את מוצרי האלקטרוניקה שלהם באותה התדירות שבה הם מחליפים בגדים בארון הבגדים שלהם. כיום כל יום יוצא מכשיר אלקטרוני מתוחכם, מתקדם ואיכותי יותר מהמכשיר שקנינו רק אתמול. כולנו רוצים שיהיה לנו מכשירי אלקטרוניקה הכי טובים שיש ולכן אנחנו מחליפים אותם חדשות לבקרים.

האם תהיתם מה קורה למכשירי הפלאפון או המחשב שלכם לאחר שאתם זורקים אותם לפח וזונחים אותם? רוב מוצרי האלקטרוניקה נזרקים לא משום שהם לא טובים אלא בגלל שהם כבר לא הכי טובים. במקום לזרוק את המחשב הישן שלנו או את הפלאפון החכם הישן שלנו לפח אנחנו יכולים למחזר אותם. מיחזור אלקטרוניקה הוא למעשה פירוק של מוצרי אלקטרוניקה ישנים ושימוש בחלקים הטובים שלהם בבנייה של מוצרים חדשים.

 

מיחזור אלקטרוניקה – למה חשוב למחזר מוצרי אלקטרוניקה?

מיחזור אלקטרוניקה הפך להיות מקובל מאוד בשנים האחרונות בכל ארצות המערב. מיחזור מסוג זה חוסך באנרגיה ובזיהום האוויר. למעשה, ניתן לפרק כל מכשיר אלקטרוני לשימוש חוזר. לאחר הפירוק של המכשיר ממימניים את החלקים השונים שלו (זכוכית, פלסטיק, מתכת, סיליקון) וממחזרים כל אחד מהם לשימוש חוזר. כך למשל ניתן להשתמש בשבבים מסוימים כמו כרטיסי זיכרון של מצלמות דיגיטליות, מחשבים, פלאפונים ועוד…, במכשירים חדשים. על ידי מחיקה של כל המידע שנמצא בזיכרון ואתחול מחדש שלו ניתן להשתמש בו מחדש.

 

מיחזור אלקטרוניקה ושמירה על איכות הסביבה

למה בעצם כדאי לנו להתאמץ ולמחזר גם את מוצרי האלקטרוניקה שלנו? העולם שלנו ומשאבי הטבע שלנו הם דברים מתכלים. פסולת שונה גורמת לזיהום האוויר והסביבה שלנו. כאשר אנחנו ממחזרים אנחנו שומרים על איכות הסביבה שלנו. שמירה על איכות הסביבה לאורך זמן ומיחזור של מוצרי האלקטרוניקה והחשמל שלנו בדיוק כמו מיחזור של מוצרי פלסטיק או זכוכית יכולה לסייע לשמור על העולם שלנו נקי ויפה יותר. ככל שנקדים ונתחיל למחזר כך נוכל לתרום יותר לסביבה בה אנחנו חיים ולמעשה לעולם כולו.

חשוב להדגיש שלא רק אנשים פרטיים יכולים למחזר אלא גם מוסדות ציבור וחברות עסקיות. פעמים רבות חברות אשר ממחזרות יכולות לזכות אפילו בהחזרי מס או בהקלות בתשלומים לרשויות בגלל המיחזור. מיחזור מזכה חברות שונות ועסקים בנקודות זכות במשרד להגנת הסביבה (שמחייב פעמים רבות חברות למחזר) והיא גם טובה לתדמית שלנו.

מאחסנים נכון

בכל יום, צצים להם אביזרים ומוצרים שונים, הנועדו לשפר את רמת החיים ולהפוך אותה ליעילה יותר בכל התחומים ועבור כל אזרחי העולם. אחד מאותם אביזרים הוא ארון שירות המעניק פתרון אחסון יעיל מאין כמותו, במיוחד עבור אנשים הזקוקים למקום אחסון חזק אשר ימנע כניסת מזיקים ויחזיק מעמד בתנאי מזג האוויר השונים באם יציבו אותו מחוץ לבית. במרבית המקרים, אין זה משנה מה יאוחסן בארוני השירות ולכל מוצר או צורך יש פתרון, למשל: אחסון כלי עבודה יכול להיות בארון סטנדרטי, חניית אופנוע בכדי שלא יהיה חשוף לנזקי מזג האוויר או מוסתר מפני גנבים, יכול להתבצע באמצעות מחסני אגוז ועוד. כמו כן, ישנם לא מעט דגמי ארונות שירות המיועדים לחדרי הבית השונים, בין היתר: חדר האמבטיה, חדרי ילדים, חדרי משחקים, חדרי עבודה ועוד.    Furniture
[Read more…]

מדיניות ניהול תיק השקעות

ניהול תיק השקעות הוא פעולה מורכבת במיוחד הכרוכה בלא מעט אחריות ומקצועיות גבוהה. על מנת להצליח במשימה של ניהול תיקים לכמות מרובה של לקוחות עם צרכים ומאפיינים משתנים, מנהלי השקעות חייבים להיות בקיאים בנושא, להפגין התמקצעות ברמה גבוהה, להכיר לעומק את שוק ההון לרבות אפיקי ההשקעה השונים בו ולחשוב בצורה אסטרטגית מקיפה. צוות מקצועי יוכל להתאים ללקוחות תיקי השקעות אופטימאליים לצרכיו ולפי דרישותיו המסוימות. [Read more…]

בחירת גלגלים חדשים לרכב – איך לעשות את זה נכון, ובעיקר חכם

מעוניינים להחליף את הגלגלים שברכב שלכם בגלגלים חדשים? מחפשים מקום שמוכר גלגלים, שיוכלו להתאים לכם? אם כן, הנה כמה פרמטרים חשובים שכדאי לכם להתייחס אליהם, רגע לפני שאתם מחליפים צמיג:                                                         [Read more…]

כיצד לבחור מזרן איכותי

זה בסדר שנוח לכם על המזרן עליו אתם ישנים אך האם יצא לכם לבחון ולבדוק אם אתם ישנים על גבי מזרונים אורטופדיים? מזרנים איכותיים חייבים להלל עם המזרונים האורתופדיים אחרת אין זה משנה עד כמה הם נוחים לכם וכמה אתם ישנים על גביהם טוב, אין הם בריאותיים עבורכם ועליכם להחליף אותם למזרון איכותי בין היתר מזרון פולירון. אין ספק שקיימים מזרונים מגוונים מיצרניות שונות, אך ככל שליצרנים מוניטין רב יותר, כך סביר שהיא איכותית יותר משום שמוניטין חיובי נצבר מאוסף רב של לקוחות מרוצים ומאות לקוחות אינם טועים.    [Read more…]

מכירת רכב בקלות וביעילות – עם אנשי המקצוע המנוסים ביותר!

 כיום, שוק הרכבים המשומשים הוא בעיקרו שוק של מוכרים ופחות של קונים, כאשר המשמעות של מציאות זו היא שקשה יותר לאדם פרטי למכור את הרכב שלו, התהליך לוקח יותר זמן והמחירים הסופיים שמוכרים פרטיים רבים מקבלים בסופו של דבר נמוכים מאלו ששאפו לקבל בראשית הדרך. לכן, עבור בעל רכב פרטי המבקש למכור את רכבו בתור רכב יד שניה ולרכוש לעצמו רכב אחר וחדש יותר, משימת המכירה עשויה להתגלות כקשה ובעייתית יותר ליישום. פיתרון מעניין ושימושי מאוד, שיותר ויותר ישראלים פונים אליו כיום בהקשר של מכירת רכב פרטי, הוא לבצע את המכירה באמצעות סוכנות רכבים משומשים וטרייד אין. [Read more…]