חימום תת רצפתי לבית חדש

מרבית הלקוחות שרוכשים בתים, הן מקבלן או יד שנייה, משקיעים בשיפורים רבים וזאת כדי להיכנס לבית כשהוא מתאים בצורה הטובה ביותר למחיית בני המשפחה. אחד הדברים שבשנים האחרונות הדרישה של הלקוחות גוברת לגביו הוא החימום התת רצפתי לבית החדש.

מהו חימום תת רצפתי?

חימום תת רצפתי כשמו הוא התקנת צנרת המערכת מתחת למרצפות הבית. זוהי הסיבה שרוכשי בתי קרקע שמחליטים לעשות את המערכת מבצעים את ההתקנה בטרם הנחת האריחים וסגירת הרצפה. בניגוד לשאר אמצעי החימום זוהי מערכת יקרה אבל משתלמת. בשוק יש שני סוגים של מערכות חימום מסוג זה האחד על ידי חשמל והשני על ידי שימוש במים.

יצרני חימום תת רצפתי נותנים ללקוחות שלהם אחריות רבת שנים מה שמעיד שהם בטוחים במוצר שלהם ויודעים שבשנים הקרובות לא תהיה תקלה.

יתרונות המערכת לעומת אמצעי חימום אחרים

 • ניתן להפעיל את המערכת מרחוק על ידי שימוש בטלפון החכם. מה שלא ניתן לעשות באמצעי חימום אחרים.
 • חלוקת החימום בכל חדרי הבית בצורה שווה והיא ידידותית לסביבה. החימום בתנור ספירלי הוא רק בסביבה הקרובה לתנור, במזגן רק בחלל החדר בו מותקן המזגן (להוציא מזגן מרכזי) אח מחמם רק את החדר בו הוא מותקן.
 • אפשר לעצב את הבית ללא התחשבות בחימום מאחר ואין שום דבר מעל הרצפה, בעוד שתנור נמצא על הרצפה, חלק מהמזגנים מותקנים נמוך.
 • בטיחות לילדים מפני כוויות, בניגוד לתנורי חימום חשמליים, אח או רדיאטור.
 • חסכוני בעלות המים (למערכת המופעלת על ידי מים) בגלל השימוש החוזר של המים שמסתחררים בתוך הצנרת.
 • החימום אינו שורף חמצן, כמו תנור חשמלי-ספירלות, לא מייבש את האוויר, המזגן ולא מפיץ ריח כמו אש האח.
 • אינו מצריך טיפול שוטף. איכות חלקי הצנרת מאפשרת שימוש של שנים רבות.

חימום תת רצפתי בשוק הישראלי

בשנים האחרונות החלו קבלני בנין שבונים בתים משותפים להכניס את החימום התת רצפתי לדירות של לקוחות שמעוניינים בכך. כל הבניין זוכה לתשתית מרכזית, כמו מזגן מרכזי, ומי שמעוניין מתחבר למערכת. על פי מונה שמחובר לדירה מחייבים את הדייר בהוצאות התפעול. נכון לתקופה זו אין אפשרות להתקין בבתים משותפים שאין בהם תשתית מוכנה מראש, חימום תת רצפתי.

רוב מערכות החימום בשיטה זו הם בבתים שצמודים לקרקע. כל קבלני בניית בתים כאלו וקבלני השיפוץ דואגים ליידע את הלקוחות שלהם על קיום מערכת מסוג זה, ממליצים להם לעשותה בטרם יונחו אריחי הרצפה. לאחר קבלת החלטה על הכנסת חימום תת רצפתי מתקיים המפגש עם היצרנים. המערכת אינה זולה אבל כדאית ובמיוחד בטרם הנחת המרצפות. בעתיד יהיה צורך להחליף את כל המרצפות כדי להניח את הערכת תחתיהן.

שיטת החימום התת רצפתי הולכת ומתרחבת בקרב רוכשי דירות ועם הדרישה נכנסות חברות חדשות המציעות שיטת חימום זו.

 

דלתות מעוצבות וסוגיהן

דלת הכניסה תמיד תהיה הדבר הראשון שכל אורח שיגיע אליכם יראה. הדלת הזו יכולה להיות בכניסה למבנה עצמו, יכולה להיות בכניסה לחצר ויכולה גם להיות של העסק או של המפעל. דלתות מעוצבות יכולות להוסיף הרבה לבית וזה הזמן להכיר אלו סוגים יש ומה ניתן לבחור.

למה חשוב לבחור דלת מעוצבת?

יש אנשים שלא אוהבים להשקיע בעיצוב יותר מידי פשוט כי זה נראה להם בזבוז מיותר, ויש כאלו שרוצים להשקיע בעיצוב אך לפעמים עוצרים את עצמם בגלל שהעלויות גבוהות יותר. כשמדובר בבחירת דלת לבית, אין ספק שזו בחירה נכונה כיוון שהיא מתבצעת לטווח הארוך. בניגוד לעלויות שונות שיכולות להתמשך עם הזמן, כמו למשל ג'קוזי לחצר שיכול להיות מעוצב ויוקרתי, או אלמנטים עיצוביים אחרים כמו דק למרפסת או קרמיקת חוץ, דלת מעוצבת היא קנייה חד פעמית. אם החלטתם לבחון את האפשרויות, חשוב שתכירו את הסוגים השונים שעומדים בפניכם.

דלתות מעוצבות וסוגיהן

 • ראשית, חייבים להבחין בין דלתות שמיועדות לשימוש חיצוני או לשימוש פנימי. דלתות שאמורות להיות לשערי כניסה, זאת אומרת להיות חלק מהגדר, הם דלתות שונות לחלוטין. אמנם גם דלתות כאלו ניתן למצוא בעץ איכותי אך הוא חייב להיות מצופה בציפוי עמיד ביותר ולכן גם יעלה בהתאם. אם אתם בוחרים דלת לחצר, תוכלו לבחור גם דלתות מעוצבות מאלומיניום, דבר שיכול להיות גם עמיד לאורך זמן וגם מאוד מעוצב ושונה.
 • דלתות פנים ודלתות כניסה הן לא אותן דלתות וחשוב לדעת מה ההבדלים. דלתות פנים יכולות להיות מאוד מעוצבות אך תמיד יהיו בגודל סטנדרטי של דלת רגילה. הסיבה לכך היא שהמפתחים בבית יהיו כאלו, בניגוד למפתח הכניסה שיכול להיות גבוה ורחב יותר.

מה היתרון בדלתות גדולות?

אם תרצו דלת כניסה גדולה יותר תוכלו לבחור בדלתות שנפתחות בשני צירים, אך למעשה רוב הזמן תשתמשו רק בציר אחד כדלת רגילה פשוט מאסיבית יותר. היתרון של דלתות כאלו הוא לא רק העיצוב המיוחד אלא העובדה שניתן להעביר דרכן רהיטים ופריטים רחבים יותר, דבר שיכול להיות יתרון משמעותי אם יום יבוא ותרצו להכניס ארון או כלי נגינה גדול אל הבית.

עיצוב חדר ילדים בדירה חדשה

עיצוב חדר הילדים הוא אחד העיצובים הכי מתוקים שנצטרך לדאוג להם בחיינו. גם הסלון חשוב, גם חדר השינה שלנו וגם המטבח אך לעצב חדר לילד הקטן בדירה החדשה זו חוויה כל כך מהנה ומרגשת עד שלא נרצה שהיא תיגמר.

העיצוב הכי מתוק בבית

בחדר ילדים יש הרבה אלמנטים שלא תמצאו בשום מקום אחר בבית. הצבעים, הרהיטים, התאורה וכמובן מוצרים לתינוקות שמקשטים חלקים נרחבים ממנו, כל אלו יהפכו את החדר למקום הכי בטוח עבור התינוק. לעבור לדירה חדשה זו לא משימה קלה אך יש לכם יתרון משמעותי, תוכלו לעצב את החדר מאפס, ממש כמו שתרצו. יש כמה דגשים שכדאי להתעכב עליהם בעיצוב כדי שתדעו שאתם עושים את הדבר הנכון וכמובן לחשוב לטווח הארוך, לכל הפחות למספר שנים קדימה.

הדבר החשוב ביותר בעיצוב: הצבעים

כשאנו חושבים מהו בדיוק עיצוב, אנו מבינים שהוא מה שהעין שלנו קולטת. זו הסיבה שכל אחד יכול לחשוב דבר אחר על עיצוב מסוים, חלק יאמרו שהוא יפה וחלק יאמרו שהוא מכוער. העיצוב הוא כלל ההרמוניה שמתקבלת אצלנו ואנו מפרשים ממנה רוגע ושלווה, יוקרה או גיל מסוים ואחד הפרמטרים הגדולים ביותר לקביעת העיצוב הם הצבעים. אמנם אין צבע שמוגדר לתינוקות אך יש צבעים שיוצרים מראה הרבה יותר נוח ונעים, בדיוק מה שהתינוק שלכם צריך. כדאי לבחור צבעים בהירים ונעימים, כאלו שיצרו אווירה נקייה ומרווחת ומכאן יהיה לכם הרבה יותר קל לבחור את הרהיטים ושאר העיצוב.

בחירה נכונה של הרהיטים

עוד לפני שנדבר על מוצרים לתינוקות וכל מה שמתלווה אליהם, כדאי לבחור את הרהיטים הגדולים, אלו שצריכים להיות בכל חדר וחדר. כשמעצבים חדר ילדים או חדר תינוקות יש הבדלים מהותיים ביותר בהתאם לגיל. חדר ילדים למשל חייב להיות להכיל שולחן עבודה ומיטה במימדים גדולים יותר כאשר חדר תינוקות לא חייב להכיל שולחן עבודה אלא מקום שבו תוכלו לחתל את התינוק או לבצע עליו מה שצריך. אין מיטה אלא יש לול שאמור להגן על התינוק מנפילות דבר שיכול להיות משמעותי במיקום שהקדשתם ללינה בחדר. חשוב לבחור רהיטים שיתאימו זה לזה, גם בצבעים וגם בסגנון וכך תיצרו את ההרמוניה המבוקשת.

צרו חציצה בין החדר לבין שאר הבית

כמעט בכל בית בישראל תוכלו לראות כיצד יש שוני מסוים בין שטח הבית הכללי, שבדרך כולל את המטבח והסלון כולל המסדרונות לכל אחד מהחדרים, כאשר בחדרי השינה יש ריצוף מעט שונה. הסיבה לכך היא הפרדה בעין של חדרי השינה גם בעיצוב וגם לפי הצורך שלנו ברצפה יותר ידידותית או בצבע קירות שונה. אם אתם רוצים ליצור את חדר הילדים המושלם, חשוב מאוד ליצור חיץ הולם בינו לבין שאר הבית. תוכלו להחליף את המרצפות ברצפת פרקט, דבר שיהיה יתרון משמעותי בכניסה לדירה חדשה עוד לפני שכל הרהיטים נכנסים. הפיכת הרצפה לפרקט, הדבקת טפטים על הקירות או כל שינוי אחר יכול להיות מבורך, משמעותי ולא יקר.

התאמת המוצרים לגיל הילד

מוצרים לתינוקות כמו צעצועים, בקבוקים או מנשאים יכולים להפך את החדר של הילד לחדר שמלא במאפיינים של גילו אך הצרה הכי גדולה של ההורים היא אי ההבנה שהילד שלהם גדל. נכון שמוצרים אלו הם מהמוצרים הכי חמודים שיש אך כשהילד כבר בן חמש או שש, הגיע הזמן להיפטר מהם ולהתקדם למוצרים שמתאימים לגילו. יש לא מעט צעצועים שמתאימים לגיל הזה, לא מעט רהיטים שיכולים להוסיף לשינוי, כמו למשל כורסאות קטנות או פוף מגניב, כך שיתאימו למצב החדש.

איך לבחור חנות כלי עבודה?

אחרי שנים רבות של הזנחת הבית החלטתם שאתם רוצים להתחיל להשקיע קצת בדירה שבה אתם חיים? מעוניינים לעשות הכול כדי שהמקום שבו אתם גרים יהיה נעים יותר? אם כך, בהחלט אפשר להבין אתכם, כי מה יותר חשוב מאשר לחיות במקום שנעים לנו להגיע אליו בכל יום אחרי העבודה? עם זאת, השאלה היא מאיפה מתחילים וכדאי לדעת שלפני הכול צריך שיהיה לכם ציוד מתאים. כלומר, האם באמת תוכלו לעבוד בגינה ולטפח אותה בלי שיהיה לכם את כל הציוד הנדרש? כמובן שלא. זה נכון גם לגבי עבודות שונות שתרצו לעשות בתוך הבית, בין אם זה חיזוק של ברגים, בניה של קיר גבס חדש או כל דבר אחר. לכן כדאי לחפש עוד היום חנות כלי עבודה מקצועית וטובה כי שם תוכלו לקנות את כל מה שדרוש לכם.

חנות שתוכלו לקנות בה הכול

בדרך כלל מה שמאפיין אנשים שרוצים לעשות עבודות בית שונות לבד, זה שהם אומנם יודעים שעליהם לקנות מספר כלי עבודה אך לא ברור להם מה עליהם לרכוש. לכן כדאי תחילה לעשות רישום מדויק של כל הכלים שלהם תזדקקו בעתיד, אך לא בכך די, כי גם כדאי לבדוק לאיזו חנות כלי עבודה אתם פונים. העניין הוא שלא בכל חנות כלי עבודה תמצאו את מבוקשכם תמיד, ומה פתאום שתתחילו לעבור בין חנויות שונות? במקום זה אתם יכולים לבדוק מראש שאתם פונים אל חנות שמציעה לכם הכול תחת קורת גג אחת. כך תוכלו להיות בטוחים שאתם מנצלים את הזמן בצורה הטובה ביותר לקניה ואין ספק שהתוצאה הסופית תהיה מוצלחת ונוחה יותר.

כמה עולים המוצרים?

עוד נתון שהרבה פעמים יסייע לנו לבחור חנות כלי עבודה, זו לא רק השאלה מה מחכה בחנות אלא גם השאלה האם המחירים בה נוחים.  כמובן שעדיף תמיד לקנות כלי עבודה איכותיים שיוכלו להחזיק מעמד לכמה שיותר שנים, אך האם זה אומר שצריך להסכים לשלם עליהם מחירים גבוהים מידי? כמובן שלא. לכן, אם תשוו ותראו במה אתם בוחרים אתם תראו שתוכלו גם לחסוך לא מעט כסף על קניית כלי העבודה. בנוסף לכך, ממש כפי שאתם יכולים לקנות היום כלי עבודה בחנויות פיזיות, אתם גם יכולים לבצע את הרכישה הזאת בצורה וירטואלית ובהחלט כדאי לבדוק זאת. העניין הוא שאם תיקנו את כלי העבודה השונים באינטרנט תוכלו לחסוך על כך זמן, השקעה ולא מעט כסף, אז למה לא? בדקו רק שאתם קונים באתר אינטרנט שהאמינות שלו לא מוטלת בספק כי הדבר האחרון שאתם רוצים זה לשלם ובסופו של דבר לא לקבל את המוצרים השונים. כלי עבודה טובה יהפכו כל משימה שאתם מתמודדים איתה להרבה יותר נוחה ולכן כדאי להשקיע בכך.

4 טיפים לשמירה על הפרגולה מהגשם

פרגולה מעץ היא חלק מהנוף במרפסות ובגינות בישראל, ומאפשרות לנו ליהנות מהצללה מופלאה בימי הקיץ החמים, בהם השמש יוקדת בחוזקה ואנו מחפשים פינה מוצלת לארח חברים או סתם לשבת בנוחות בצהרי היום. לקראת החורף, אנו "אורזים" את ריהוט הגן ומשאירים את הפרגולה חשופה למי הגשמים ולכן זה הזמן להתכונן. בכדי לשמור על איכות הפרגולה גם בימי החורף, הבאנו בפניכם כמה טיפים נהדרים שיאפשרו לכם לשמור על איכות העץ וליהנות מהפרגולה גם בקיץ הבא.

תחזוקה הולמת לעץ

חומר העץ דורש תחזוקה קלה, אם כי לא בתדירות גבוהה, אך טרם תקופת החורץ הדבר חיוני. מומלץ להזמין בעל מקצוע כדי שיבחן את איכות הצבע של העץ ובמידת הצורך ימרח עליה חומרים מתאימים בכדי לאטום את העץ. כמו כן, במידה והעץ יבש יתר על המידה, תוכלו להחזיר חיים לעץ בשיטת עשה זאת בעצמך בעזרת מריחת סילר או שמן עץ על גבי הפרגולה. חשוב לציין שמריחת חומרים ייעודיים לעץ מקנים שכבת הגנה שמונעת ממי הגשמים והלחות לחדור לעומקי העץ ולהזיק לו. כמובן שאין צורך כל עונה לחזור על הפעולה, עבודה טובה משנה קודמת תספק את העץ גם בעונה הבאה.

לחזק חיבורים לקראת החורף

החורף מגיע ואיתו גם רוחות הנושבות בחוזקה, ולכן במיוחד בשטחים פתוחים כדאי לבדוק את החיבורים של הפרגולה כדי למנוע סכנות. מובן כי קורות הפרגולה הן אומנם חזקות ומאסיביות, אולם במידה והחיבורים רופפים, בתנאי מזג קשים הם יוכלו להתפרק וחלילה להוות סכנה או נזקים לפריטים הנמצאים בסמוך. בכל מקרה, מומלץ בחום להיעזר בבעל מקצוע המכיר היטב את התחום כדי שיבחן את החיבורים ויבצע חיזוקים במידת הצורך.

סככה לכיסוי הפרגולה

מומלץ אך לא חובה לרכוש סככה לפרגולה, כזאת שתוכל להגן עליה מתנאי מזג קשים של גשמים חזקים. את הכיסוי תוכלו למצוא בחנויות עשה זאת בעצמך ופשוט בתחילת עונת החורך לעלות על סולם ולכסות היטב את הפרגולה. כדאי לדעת כי קיימים סוגים שונים של כיסויים האטומים למים כגון כיסוי שמשונית, פלסטיק קשיח ועוד מגוון סוגים שונים.

טפלו בבד המחובר לפרגולה

ישנן פרגולות המשלבות בד המגן באופן הרמטי מפני חדירת קרני השמש, ולכן טרם תחילת עונת החורף כדאי לקפל את הבד. הבד לרוב אינו עמיד במקרה של רוחות חזקות, ובמקרה של מזג אוויר סוער במיוחד הוא עלול להיתלש מהמקום. פשוט קפלו את הבד והכניסו למחסן, או כסו אותו על ידי מגן מיוחד.

לסיכום, פרגולה היא אומנם פתרון הצללה הנפוץ והפופולרי ביותר, אך עם בוא החורף עלינו להכין אותה בקפידה ולוודא כי היא עמידה מבחינה בטיחותית מפני מזג אוויר סוער, כמו גם אם העץ אטום לגמרי ומי הגשמים לא יכנסו פנימה ויגרמו למפגע בעומקי העץ.

מתקדמים – חימום תת רצפתי!

שיטת החימום התת רצפתי הינה שיטה מוכחת עוד מימי האימפריה הרומית, כאשר עשירי המחוז היו מגיעים לחמם ונהנים מחימום שנובע מתחת רגליהם, באמצעות העברת מים חמים שנעו בתוך הרצפה הכפולה. מאז ועד היום שיטה זו עברה שינוי משמעותי, אך עדיין העיקרון הפשוט והמנצח נישאר קבוע – ניצול העובדה שחום נע מלמטה למעלה. עם זאת לעומת פעם, כיום ניתן ליהנות משיטת חימום תת רצפתי שאינה מבוססת רק על מים, אלא גם על חשמל, כאשר כל שיטה מחזיקה ביתרונות השמורים במיוחד עבורה.

אודות השיטה

באופן כללי שיטת החימום די פשוטה – היא מבוססת על מערך צינורות מפותלים אשר מסודרים בקפידה על הרצפה, כאשר ניתן למצוא מערך של גופי חשמל, או לחלופין מערך של צינורות שמעבירים מים חמים. מעל הצנרת  (או גופי החימום) מניחים שכבת בידוד ועליה מניחים את הריצוף הרצוי, כאשר גם פרקט ניתן ליישום, אך יש לוודא שהוא אינו עבה, וזאת על מנת ליהנות כראוי מאפקט החימום.

חסרונות לצד יתרונות

באופן כללי אין יתרון ללא חיסרון, ועל כן מראש נציין ששיטת חימום מעין זו דורשת מעט יותר זמן, וזאת כי לוקח זמן לכלל החלל להתחמם ואף ההתקנה לרוב תהיה יותר יקרה מאשר התקנת קמין (או מזגן) ובנוסף שיטה זו אינה מתאימה עבור בית שכבר קיים ודייריו אינם ששים לעזוב אותו לכמה ימים. עם זאת, לשיטת חימום תת רצפתי יש בעיקר לא מעט יתרונות, ועל כן נציין ששיטה זו תורמת לבידוד האקוסטי בשל  שכבת הבידוד הפנימית, היא אינה מייבשת את האוויר ואף לא מסחררת באוויר אבק. בנוסף השיטה מאוד ירוקה (כיוון שהיא אינה פולטת גזים לאוויר), השיטה אינה תופסת מקום מעל לפני השטח, השיטה מאפשרת בקרה מלאה בכול הנוגע לאזורי החימום, השיטה מאפשרת ללכת יחפים וכדומה.

בחירת חברה

כיום רוב האנשים בארץ עדיין בוחרים לחמם את הבית באמצעות מזגן, ולו כי זה מה שהם מכירים. עם זאת באירופה שיטה זו כבר מזמן החליפה את המזגנים ועל כן גם בארץ ניתן להבחין במגמת ביקוש והכרה חיובית  שרק הולכת ותופסת תאוצה. אי לכך כיום הרבה אנשים אשר בונים את ביתם מבקשים ליהנות מיתרונות השיטה וכפועל יוצא לכך ניתן למצוא שלל חברות אשר מתמחות בתחום. עם זאת, כיצד ניתן לדעת באיזו חברה לבחור? ובכן יש לבחון מספר פרמטרים – עברו על הרשימה הבאה:

 • ניסיון
 • רזומה
 • שיטת ההתקנה
 • שנות האחריות
 • התמחות בשיטת חימום אשר מושתתת על מים או חשמל (בהתאם להעדפה אישית).
 • אופי השדות האלקטרומגנטים
 • מחיר
 • שירות

דגש חשוב

לבסוף נציין שלצד העובדה שקל ביותר לתקן את המזגן כאשר הוא חודל לפעול כהלכה, הרי כאשר מדובר בשיטת חימום מעין זו אין מקום לטעויות, וזאת כי התיקון עשוי להצריך להרים את הריצוף, וזהו תרחיש שאף אחד אינו רוצה. אי לכך נשוב ונחדד שאיכות החברה מהווה ערך עליון בעת בחירה. חורף חמים ונעים.

דגשים בבחירת מערכת ישיבה לביתכם

בחירת מערכת ישיבה: לא כל כך פשוט

מערכת ישיבה לסלון היא לא בחירה פשוטה. מעבר לכך שמדובר על הוצאה מכובדת של כמה אלפי שקלים, מדובר על המערכת הכי חשובה בבית בה תארחו את כל האורחים שלכם, תשבו עם כל המשפחה וגם תקבלו החלטות חשובות. מערכת הישיבה צריכה להיות מצד אחד מעוצבת ומצד שנייה נוחה ויש כל כך הרבה סוגים שקשה מאוד לבחור. מערכות ישיבה לסלון צריכות להיבחר בכובד ראש אחרי ששקללתם את כל הפרמטרים כדי שתהיו בטוחים עם ההחלטה שלכם ולא תתחרטו עליה בהמשך.

דגשים בבחירת מערכת ישיבה לביתכם

 • כדי שמערכות ישיבה לסלון יהיו מושלמות יש צורך גם בנוחות וגם בעיצוב מתאים. השלב הראשון והשפוט יותר לבחירה הוא העיצוב. צפייה במערכות ישיבה רבות והתאמה לעיצוב הקיים בסלון ילמדו אתכם המון על ההעדפות שלכם גם אם עד עכשיו לא ידעתם מה הן. בבחירה מערכת הישיבה יש צורך להתאים את הגוון של מערכת הישיבה לבית וגם לטעם האישי שלנו. חלק יעדיפו מערכת ישיבה שחורה ויש כאלו שיעדיפו אותה לבנה או בצבע שמנת, כאשר צריך לבצע התאמה גם ל-ויטרינה ולשידה בסלון וגם לסוג הריצוף.
 • אחרי שבחרתם את הצבע הגיע הזמן לבחור את הסוג. הסוג משתייך לשני הקריטריונים, גם לנוחות וגם לעיצוב. ספה מעור לא תיראה כמו ספה מבד ולא תשדר את אותו העיצוב וחשוב לבצע בחירה נכונה גם אחרי שישבתם והרגשתם אותה. יש מרקם שונה לכל ספה ואיפה שמרגיש לכם הכי נוח יחד עם עיצוב מתאים, זו הבחירה המושלמת.

סקר שוק מעמיק לבחירה מושלמת

אם נדמה לכם שהבחירה קשה מאוד ואתם הולכים לאיבוד בין כל הפרמטרים סיור באולם תצוגה יכול ללמד אתכם הרבה. אל תפעלו עם לחץ של זמן שיכול רק להזיק. מערכות ישיבה לסלון היא בחירה חשובה ואתם יכולים לקחת את הזמן ולהסתובב בכמה שיותר אולמות תצוגה, לבדוק בכמה שיותר קטלוגים באינטרנט ולשקלל את כל הנתונים שכוללים גם תקציב. סקר שוק כזה ילמד אתכם על הסוגים השונים בצורה הכי טובה, תוכלו לשמוע חוות דעת רבות וגם להיווכח בעצמכם בישיבה.

טאץ' קטן- שינוי גדול: טיפים מעשיים לשדרוג סביבת המגורים

רוצים לחדש ולשדרג את סביבת המגורים מבלי להיכנס להוצאות שיפוץ גבוהות? בשורות הבאות תוכלו למצוא מספר טיפים מעשיים אשר יסייעו גם לכם לבצע טאץ' קטן בדרך לשינוי גדול.

בעיני רבים מאיתנו, שינוי בסביבת המגורים מושג אך ורק באמצעות הליכי שיפוץ כלליים או יסודיים במסגרתם אנו מבצעים אי-אילו שינויים בחלקי הבית או הדירה. הליכים אלו מתבצעים ברוב המקרים אחת ל-10 עד 15 שנים והיקפם נקבע בהתאם למצבה התחזוקתי של סביבת המגורים. יחד עם זאת, לרשות כל אחד ואחת מאיתנו עומדת האפשרות היומיומית לחידוש ושדרוג סביבת מגוריו וכל זאת באמצעות מספר פעולות קטנות בעלויות נמוכות.

מכניסים צבע הביתה…

אחת מהדרכים הבסיסיות לחידוש סביבת המגורים היא באמצעות פעולת סיוד וצביעת קירות. פעולה זו נועדה לטפל בבעיות שונות המופיעות על גבי קירות הבית/דירה לאורך זמן (סימני לכלוך, קילוף צבע, סימני רטיבות וכו) והיא ניתנת ליישום בכל רגע נתון על ידי כל אחד ואחת מכם. על מנת לחדש ולשדרג את סביבת המגורים במסגרת פעולת סיוד וצבע, כל שתדרשו לעשות הוא לבחור קיר מרכזי אחד בשטח הדירה או חדרי השינה ולצבוע אותו בצבע דומיננטי ו/או גוון שונה מיתר הקירות.

מכניסים אור הביתה…

פעולה נוספת לחידוש ושדרוג סביבת המגורים מתאפשרת באמצעות הוספה של נקודות תאורה בחללים מרכזיים בשטח הדירה. פעולה זו מתאפשרת באמצעות הוספה של נקודות חשמל נוספות והתקנת נברשות גדולות ומהודרות (בהתאם לסגנונכם העיצובי). כמו כן, תוכלו לרכוש אהילים דקורטיביים (עומדים או תלויים) אותם תוכלו לפזר בחלקי הדירה.

משדרגים את חלל המטבח

את חלל המטבח תוכלו לחדש ולשדרג באמצעות החלפת דלתות מטבח קיימות בדלתות מטבח חדשות ומעוצבות. כיום תוכלו ליהנות מהיצע מרשים של דלתות מטבח מעוצבות המתואמות לכל גודל נדרש. ההיצע המרשים של דלתות המטבח המעוצבות העומד לרשותכם בשילוב יעילות העבודה (פירוק דלתות קיימות והחלפתן בחדשות), יאפשרו גם לכם ליהנות משדרוג מלא של סביבת המטבח במינימום עלויות.

משדרגים את חדרי הרחצה

חידוש ושדרוג של חדרי הרחצה מתאפשרים בין היתר באמצעות התקנתם של מתלי מגבות דקורטיביים, התקנת מראות דקורטיביות, פעולות ניקוי וחידוש של משטח האמבט ו/או אריחי הקרמיקה, החלפת ברז הכיור וכדומה. פעולות אלו ניתנות ליישום בכל רגע נתון והן מאפשרות לכם ליהנות ממראה מחודש ומשדורג של חדרי הרחצה.

זכרו- אין צורך להמתין לשיפוץ הגדול אותו אתם מתכננים לבצע במהלך השנים הקרובות בסביבת המגורים. באמצעות מספר פעולות מיידיות ופשוטות ליישום גם אתם תוכלו לחדש ולשדרג את סביבת מגוריכם בכל רגע נתון.

התאמת עיצוב החלונות לעיצוב הבית

עיצוב הבית מחייב האחדה בין כל האלמנטים הדקורטיביים שנמצאים בתוכו. הכי קל להביא לידי ביטוי את המראה האחיד באמצעות התאמה בין צבע הקירות, הריצוף ורהיטים בולטים כמו ויטרינות או שידות, אך רצוי להביא בחשבון גם את הנושא של החלונות. בעזרת שינוי פשוט יחסית של עיצוב החלונות ניתן לרענן את מראה חלל הפנים ולהשיג עוד שורה ארוכה של יתרונות:

א. תאורה טבעית – עיצוב החלונות קובע את עוצמת התאורה הטבעית. בית מואר תמיד יהיה מרשים, מרווח וגדול יותר ובדרך כלל התאורה הטבעית מחמיאה גם לרהיטים. את העיצוב כדאי לקבוע לפי הגודל הקיים של החלונות וזווית החדירה של השמש.

ב. וילונות – ניתן לנצל  את ההזדמנות של עיצוב החלונות בשביל להתאים עבורם וילונות מסוימים. וילונות מאפשרים מצד אחד לשלוט בעוצמת התאורה הטבעית שנכנסת לתוך החלל, אך מצד שני גם להעניק לחלונות מראה מיוחד בשעות הערב.

ג. פונקציונאליות – התאמת עיצוב החלונות לעיצוב הבית לא מתרחשת רק בהיבט האסתטי. יש לה חשיבות גדולה מאוד מבחינה פונקציונאלית ואפשר לבחור בין סוגים שונים של חלונות. ההבדלים בין החלונות באים לידי ביטוי בסוג וזוויות הפתיחה, בגודל של הזכוכית בתוך החלון וכמובן בפרופיל.

איך מעצבים חלונות?

את החלונות כדאי לעצב רק לאחר שמחליטים על סגנון עיצוב כללי. הבסיס לעיצוב הבית הוא ריצוף וצביעת הקירות וניתן לבחור בין סגנון כפרי, מודרני, וינטאג' ועוד. בעקבות בחירת הצבע המוביל ניתן גם לצרף רהיטים כמו ויטרינות ופינות אוכל, או להתמקד במערכות ישיבה, כורסאות וספות. במקביל, העיצוב של החלונות אמור להחמיא למראה הקיים ולהדגיש את הערך המוסף שלו.

עיצוב החלונות גם יכול להתבצע בדרכים שונות בחדרים שונים בבית ומבלי לפגוע באחידות הכללית. כך למשל עיצוב חלונות בחדרי שינה של הורים ייראה אחרת מאשר בחדרי שינה של ילדים, במטבח ובמקלחת. העיצוב של החלונות לפי אופי החדר מוכיח את עצמו בבתים פרטיים ומשדרג אותם. הדבר החשוב הוא לבחור סגנון עיצוב שמחמיא לכל שאר הרהיטים ולהתייחס להשפעה שלו על התאורה, ההתאמה לוילונות והפונקציונאליות.

עיצוב הבית באמצעות ויטרינות

עיצוב יוקרתי ואלגנטי לכל מקום

אם אתם רוצים לעצב מקום בצורה יוקרתית תדעו שאתם ממש לא חייבים לבזבז סכומי כסף עצומים. מה שכן תצטרכו לעשות הוא לרכוש את המוצרים הנכונים במחירים הנכונים בצורה כזו שהם ישפיעו על כל החלל אותו אתם רוצים לעצב, למשל חדר שינה, סלון, מסעדה, משרד ועוד. עיצוב הבית באמצעות ויטרינות הוא אחד הדברים הטובים ביותר שתוכלו להעניק לבית שלכם וחשוב מאוד לעשות את זה נכון. ויטרינות לסלון הם רהיטים שעולים לא מעט כסף וכמו כל חלון ראווה גם כאן חשוב לבחור חברה אמינה ומוכרת כדי שהחלון יהיה איכותי, חזק ויציב. יש ויטרינות לסלון חזקות יותר וחזקות פחות וחשוב לקבל ייעוץ מלא כיצד לעצב נכון את הבית בדרך זו.

עיצוב הבית באמצעות ויטרינות: כך תעשו את זה נכון

 • כשאתם מעצבים את הבית באמצעות אל תמהרו לקפוץ על ה-ויטרינה הכי יפה שתראו כיוון שיכול להיות שהיא לא תתאים לבית שלכם, הן חייבות להשתלב בצורה מושלמת ואם תרכשו ויטרינה יוקרתית ואיכותית לעיצוב סלון כפרי יכול להיות שתגלו מהר מאוד שנפלה כאן טעות והוויטרינה רק גורעת. חשוב להתאים את ה-ויטרינה בצבעים שלה לצבעי הסלון ולאווירה הכוללת ואל תתייאשו, גם אם יש ויטרינה שלא תתאים לבית שלכם למרות שהיא יפה, תוכלו לשתף את המוכרים בחנות בעיצוב החלל אליו ה-ויטרינה מיועדת והם יעזרו לכם למצוא ויטרינה שתתאים גם מבחינת החומרים, כמו למשל ויטרינה העשויה מעץ שמתאימות ליותר עיצובים, בעיקר בגלל שלעץ יש כמה גוונים אפשריים.
 • אל תגזימו עם כמות הויטרינות שאתם רוכשים. ויטרינה צריכה להיות ייחודית ולהתאים לבית בצורה מושלמת ואם תגזימו בעיצוב בזכוכית בסוף תקבלו תוצאה הפוכה, מאחר והן צריכות להיות במקומות בולטים ולהשתלב באופן טבעי ועדין ולא לתת תחושה ששילבתם אותם בכוח.

אל תשכחו למלא את ה-ויטרינות

קניתם ויטרינות לסלון? מעולה, ומה עכשיו? אל תשכחו שהן צריכות להיות מלאות ולהציג דברים ולא לעמוד ריקות. אם יש דבר גרוע יותר מאי שימוש ב-ויטרינה זה שימוש לא נכון. תקנו אותן לסלון או למטבח רק אם אתם באמת צריכים אותם ולא סתם כי זה נראה לכם טרנד נחמד. בעזרתן אפשר להציג תמונות או לאחסן דברים לתצוגה וחשוב להשתמש בהן בחוכמה.