ככה תעצבו את חדר השינה שלכם

הגיע הזמן לעצב את חדר השינה שלנו בעיצוב מודרני וחדשני שיתאים כמובן למיטה שהיא הרהיט המרכזי בחדר השינה. הנה כמה טיפים מעניינים שיעזרו לכם:

עיצוב חדר שינה מודרני

ברור מאליו שעיצוב מודרני של חדר השינה היא משימה לא לכל אחד,צריך טעם אישי מנצח ויכולת תכנון. ננסה להסביר לכם את הבסיס בו תוכלו להתחיל לעצב בעצמכם. עיצוב מודרני מתחיל מהיסודות, קודם עלינו להחליט מה אנחנו רוצים שיהיה בחדר,מה יועיל לנו ומה יכביד על הטקסטורה של החדר. ראשית צריך להחליט איפה נשים את המיטה,האם ליד החלון או בצידו של החלון,לכל אחד מאלה יש יתרונות וחסרונות. את הארונות מומלץ למקם בצד של המיטה שיהיה נוח להגיע אליהם. מול המיטה כדאי למקם את כדי שהגוף יהיה ישר מול הטלוויזיה ולא יפגע בצוואר. במידה ואתם מבצעים שיפוץ כללי כולל של חשמל. כדאי להגיד לחשמלאי למקם שקעי חשמל שיהיה ליד המיטה כאשר ואם תרצו לקנות מיטה מתכווננת. כדאי לתכנן הכל מבעוד מועד את כל המידות והשטח שיש בחדר השינה כדי למנוע אחר כך טעויות והוצאות מיותרות. תכנון נכון זה ההתחלה להצלחה של כל דבר!

עיצוב המיטה בסגנון מודרני

מיטה היא הדבר שסביבו מעצבים את החדר,ודרכו מתחילים את העיצוב. כיום נהוג לקנות מיטה עם ראש מיטה מעוצבת וכן מתחיל העיצוב. יש שלל צורות וצבעים לראשי מיטה,מצבעים משוגעים ועד רגועים יותר. אתם תבחרו לפי הטעם שלכם אך שימו לב שהעיצוב של כלל החדר מתחיל מהמיטה לכן תצטרכו להתאים את עיצוב החדר למיטה. חשוב שאת הקניה של המיטה נקנה עם ארגז מצעים שיחסוך לנו מקום וכן שימו לב שאתם רוכשים מיטה שמתאימה לגודל של החדר. אחרי קניית המיטה נדאג לקנות מזרון זוגי אורטופדי מומלץ מחנות. אני ממליץ לקנות מיטה מעץ מלא עם כדי שיחזיק מספר שנים רב. יש לא מעט חנויות שמוכרים מיטות מעוצבים ועליכם רק להחליט. שילוב צבע של ראש מיטה נכון עם הטקסטורה של החדר יוסיף מעוד לאווירה.

חלל חדר השינה

חשוב לבחור צבעים לחדר השינה שיתאימו למיטה שלכם. אם תבחרו צבע עדין תמשיכו בכל החדר בצבע עדין. אל תשתגעו יותר מדי וכמובן שלא יהיה מצועצע. אבל אם אתם אנשים נועזים אז חדר השינה זה המיקום המושלם להשתולל מבלי שאף אחד יעביר עליכם ביקורת. תדעו שצבעים בהירים משדרים תחושה של מרחב ולכן עדיף לבחור בהם במקרה של חדר שינה קטן או עמוס בחפצים. גם המיטה וגם המזרון האורטופדי צריכים להשתלב בצבע שלהם בחדר. אם אתם אנשים ראש גדול אל תפחדו לעצב בעצמכם את החדר שינה לפי הטעם האישי שלכם. בסופו של דבר אתם עתידים לישון בחדר הזה ולא אף אחד אחר.

לסיכום

עיצוב חדר שינה היא לא משימה קלה ולעתים מעצבנת אבל אל תתפשרו בטוב ביותר מבחינתכם, אל תשכחו שאתם מבלים בחדר השינה בין 7-9 שעות ביממה.

שיפור נראות הגינה עם סוככים

מתגוררים בבית פרטי עם חצר או גינה? רוצים לשדרג ולעצב את גינתכם? זה הזמן לדעת הכול על סוגי הסוככים השונים היכולים להתאים לכל גינת פרטית או חצר פרטית הצמודה לביתכם.

עיצוב גינות/חצרות פרטיות הינה פעולה מקצועית אותה מומלץ ליישם בהתאם לשטח (גודל) הגינה/חצר העומדת לרשותכם, מטרות השימוש היומיומי שלכם בשטח החצר/גינה, סגנונכם העיצובי האישי וכמובן מיקומה של החצר/גינה ביחס לקרני השמש לאורך שעות היום.

התקנת סוככים בשטח הגינה הינה אחת מהפעולות אותן מומלץ לבצע בכל גינה/חצר פרטית וזאת גם למטרות סיכוך והצללה של האזור בגינה/חצר אותו תרצו לסוכך וגם למטרות עיצוב ושיפור נראות הגינה באמצעות אותם סוככים.

סוגי סוככים המותאמים לגינות וחצרות פרטיות

סוככי גינה הם למעשה הגדרה כללית להיצע גדול ומגוון של יחידות הצללה המיוצרות מחומרי גלם שונים כגון: ברזל, אלומיניום, עץ, חומרים פלסטיים קשיחים, ברזנט, רשתות במבוק וכדומה. סוככי ההצללה לגינות/חצרות הינם סוככים אותם ניתן לקבע למבנה הצמוד ו/או לפני הקרקע והם ניתנים לעיצוב, תכנון והתאמה פרטנית לכל גינה/חצר ולפרמטרים השונים המשפיעים על עיצוב הגינה/חצר.

בין יתר סוגי הסוככים הנפוצים ביותר כיום לעיצוב גינות וחצרות תוכלו למצוא את סוככי הפרגולה המיוצרת מעץ ו/או אלומיניום. סוככי הפרגולה הם למעשה שדרוג של פרגולות הרעפים הישנות אשר היו נפוצות בגינות רבות ברחבי הארץ בתחילת שנות ה-90. פרגולות הרעפים שדרגו את עצמן לפרגולות סוככים המשלבים בהן קורות הצללה בעיצובים שונים, כאשר תכנון מיטבי של קורות ההצללה מיושם בהתאם לתזוזת קרני השמש לאורך שעות האור.

בנוסף לפרגולות הסוככים, תוכלו למצוא פתרונות סיכוך נוספים היכולים לשדרג כל גינה או חצר, לרבות, סוככי מרקיזה צורניים, סוככי זרוע חשמליים הפעולים באמצעות מנוע חשמלי באמצעותו ניתן לפתוח או לסגור את הסוכך בהתאם לצורך, סוככי רשתות צל בעיצובים שונים ועוד.

מה חשוב לדעת לפני שרוכשים סוכך כזה או אחר?

במידה וגם אתם מעוניינים לשפר את נראות הגינה באמצעות סוככי הצללה כאלו ואחרים, אנו ממליצים לכם בראש ובראשונה לפנות לשירותיה של אחת מהחברות המובילות בתחום הסוככים לגינות וחצרות. את זהות החברה מומלץ לבחור בהתאם לניסיון המקצועי והמעשי העומד לרשותה בתחום, בהתאם להיקף פתרונות הסיכוך אותם היא מציעה לכם ובהתאם לטיב שירותיה עליהם תוכלו לדעת במסגרת קבלת חוות דעת מלקוחות החברה בעבר ובהווה.

בנוסף, אנו ממליצים לכם לפעול לתכנון הסוכך רק לאחר שנציג מקצועי מטעם החברה הגיע לביקור בשטח הגינה/חצר אותה תרצו לסוכך ו/או לחילופין, לאחר שהצגתם בפני אנשי המקצוע תמונות של הגינה/חצר המיועדת לסיכון.

לסיכום, תחום הסוככים, הקירוי וההצללה כולל בתוכו מגוון רחב של פתרונות סיכוך, קירוי והצללה היכולים להתאים לכל גינה/חצר ולכל סגנון עיצובי המועדף עליכם ובאמצעות תכנון מיטבי של הסוככים תוכלו להבטיח לעצמכם שדרוג משמעותי בכל הנוגע לנראות הגינה/חצר.

איך לעצב חדר ילדים באופן אישי ומיוחד?

חדרי ילדים הינם מבין החדרים החביבים בבית. הורים משקיעים רבות בגידול ילדיהם וברווחתם. הם רוכשים או בונים בית, בין היתר. מתוך מחשבה על חדרי הילדים, ולאחר הכניסה אליהם משקיעים מאמץ רב בעיצובם.  חדרי ילדים הינם חדרים פרטיים המשמשים באופן בלעדי אותם, אבל שלא כחדרי ההורים, נכנסים אליהם גם אורחים, ובעיקר חברים לגיל ולספסל הלימודים. בעקרון, חדר ילדים משמש לפעילויות שונות מלבד שינה. הוא נועד להכנת שיעורים, לאירוח, למשחקים, לצפייה בטלוויזיה ועוד, ויש צורך לקחת בחשבון את כל הפעילויות הללו כשמגיעים לתכנן אותו. חדרי ילדים אינם גדולים במיוחד ולרוב הינם בני כ 12 – 16 מ"ר.

מה חשוב שיהיה בחדר הילדים?

יש צורך לשלב בין הצרכים היום יומיים שיש לבנים או לבנות ובין הרצון לעצב חדר נאה ואוורירי המתאים לילדים בגילאים שונים. חדר ילדים בגיל צעיר יהיה שונה מזה של מתבגרים. ילדים הינם תזזיתיים ואינם מקפידים יתר על  המידה על סדר, ויש להתאים את הריהוט בהתאם. הכוונה היא לארונות, מגרות, שידות, מדפים  ומקומות אחרים נוספים לאחסון. יש צורך למצוא מקום לחפצים גדולים כמו ילקוטי בית ספר, אביזרי ספורט, משחקי כדור וכדומה. כדאי לשלב גם מקומות פתוחים להנחת פרטי נוי. בנוסף לארונות, יש צורך למצוא מקום לשולחן הכתיבה ולמערכת המחשבים שמותקנת עליו, ובנוסף, למיטה. שלושת פרטי ריהוט אלו תופסים נפח רב ויש לבחור אותם על פי צרכי הילד האישיים.

בחדרי בנות

בחדרי בנות יהיה ארון בגדים המותאם לצרכיהן, שידת איפור, מראה יפה ופרטי נוי כמו וילונות, שטיחים, כריות, תמונות, אגרטלים קטנים וכדומה. הצבעים השולטים אצל בנות הם אדומים, ורודים וסגולים למיניהם ועל פיהם ייבחרו צבעי הקירות, הטפטים, הרהיטים, ידיות הרהיטים, הוילונות ועוד. מומלץ להקפיד ולבחור לא יותר מ3 גוונים כדי לקבל הרמוניית צבעים טובה. טיפים שונים שניתן לתת הם: בחירת שטיחים עגולים שישברו את מראה החדר המרובע, אהילים נחמדים שתורמים לאור רך ונעים, מנורות לילה המוסיפות אינטימיות, פופים שמונחים בפינות החדר שניתן לשבת עליהם וכדומה.

בחדרי בנים

חדרי בנים מאופיינים בצבעים שולטים של כחול וירוק לגוניהם וגם כאן מומלץ לשלב מספר מצומצם של גוונים. אפשר לחילופין להדביק טפטים על אחד הקירות או  יותר, ובנים אוהבים תמונות של ספורטאים ידועים, של דמויות מעולם הקולנוע, של נוף עירוני ועוד. גם בחדרי בנים כדאי לחשוב על פריטים דוגמת: כריות, שטיחים, וילונות ואחרים המוסיפים צבע וחום לריהוט תופס הנפח. כדאי לבחור מדפים, מתלי בגדים ואביזרים שימושיים אחרים שיוסיפו נוי ותחושת יצירתיות לחדר. ככלל, יש לתת לכל ילד יכולת להביע דעתו ולבחור בעצמו את הפריטים השונים המתאימים לטעמו ולאופיו, כי אחרי הכול, הוא זה שגר בחדר ומארח בו את חבריו. עיצוב כל חדר באופן מיוחד יהלום באופן אישי כל בת או בן ויהפוך את השהייה בחדר למענגת.

טיפים לתכנון ועיצוב הבית

אם אתם רוצים לנצל את החגים הקרבים ובאים כדי לעצב ולתכנן את הבית מחדש, בטח תשמחו לדעת שזה אפשרי ואפילו קל. לפניכם 3 טיפים שעושים את העבודה תרתי משמע ואתם מוזמנים להמשיך בקריאה. ואגב, הטיפים שמים דגש על הסגנון הכפרי הטרנדי, כך שהוא יגרום לכם להרגיש באמצע המושב גם אם אתם גרים בלב העיר.

 

טיפ ראשון – לכו על לבן

אמנם לבן נחשב צבע מודרני ולא כפרי במיוחד, אבל הוא יגרום לדירה שלכם להיראות גדולה יותר, נקיה יותר ושקטה יותר. ואנחנו אומרים – זו הדרך המהירה ביותר לתפוס שלווה כפרית בלי לעבור דירה.

גם מבחינת תאורה אנחנו ממליצים ללכת על לבן ובמילים אחרות – כמה שיותר תאורה טבעית (במידת האפשר) או כמה שיותר גופי תאורה במידה ואין אפשרות לתאורה טבעית. ומילה שלנו – אחרי שתחוו בית שטוף אור לא תבינו איך חייתם עד עכשיו.

 

טיפ שני – שלבו ישן וחדש

מכיוון שרבים מתבלבלים בין הסגנון הכפרי לסגנון הוינטאז' החלטנו לעשות סדר: וינטאז' מדבר על שימוש בכלים עתיקים בלבד והסגנון הכפרי מדבר על רק הוספת טאץ'. לכן, אם אתם לא רוצים שהבית שלכם ייראה כמו מוזיאון עמוס בחפצים ישנים, אנחנו ממליצים לשלב ישן וחדש.

למשל, להכניס אלמנטים כפריים לדירה העירונית שלכם כמו מיטות ברזל, רהיטים כפריים ואפילו פרזולים בסגנון כפרי לגרם המדרגות. אנחנו בטוחים שהשנוי הקטן יעשה את ההבדל הגדול וכמו שאמרו חכמינו – "די לחכימא ברמיזא…"

 

טיפ שלישי – התחילו בקטן

אמנם כל ספרי העיצוב ממליצים ללכת על עיצוב אחיד בכל הבית, אבל אנחנו מאמינים שכל אחד צריך זמן הסתגלות. לכן אנחנו ממליצים לבחור אדריכל או מעצב/ת שיהיו אמונים על עיצוב בית בסגנון כפרי או רק חלק מהבית (מטבח, סלון וכו') ורק במידה ואהבתם להמשיך איתו לשאר הבית.

כי בינינו- הדבר הכי גרוע שיכול לקרות הוא להישאר עם סגנון מיושן שהיה פעם טרנדי, כך שאתם הופכים לא רק ל"פאסה", אלא גם למגוחכים בעיניכם ובעיני החברים שלכם. וכידוע – בעיצוב הבית  אמנם יש טרנדים שמשתנים חדשות לבקרים, אבל הטרנד שתמיד הולך הוא טרנד ההתאמה האישית ובמילים אחרות – עצבו לפי מה שטוב לכם ומה שאתם אוהבים.

היכן ממקמים את ארון ההזזה בבית? בכל מקום!

גם אם עברתם לדירה חדשה ואתם רוצים לתכנן אותה פונקציונאלית על הצד הטוב ביותר, וגם אם לכבוד השנה החדשה החלטתם לשנות את הסדר בבית, כדאי שתדעו איך עושים זאת נכון. תמיד יהיה טוב להסתייע באנשי מקצוע המבינים בתכנון מדויק תוך התאמה לצרכים שלכם, אך בעת שאתם בוחרים נכון – יהיה ניתן להכתיר את השדרוג שלכם כהצלחה. פתרונות אחסון נדרשים בכל חלל, כאשר השאלה הגדולה היא באילו פתרונות כדאי לבחור. הכירו גם אתם את הארונות שיכולים להשתלב בכל מקום בחלל – ארונות ההזזה.

היתרון של הארון כמזווה הצמוד למטבח שלכם:

האפשרות הראשונה לשילוב ארונות הזזה בבית היא כמזווה במטבח שלכם. חלל המזווה אמור להיות מעין מחסן לחומרי גלם בהם אתם עושים שימוש במטבח שלכם. לרוב, המזווה הינו חלל פתוח המאפשר לכם לשלוף בצורה נוחה כל מוצר שתרצו. בפועל? קשה מאד לשמור על סדר, כך שהנראות המתקבלת בסופו של דבר מאד מסורבלת, תוך שבלאגן חשוף בפניכם דרך קבע. בעת שתשלבו ארון הזזה במקום מדפים פתוחים במזווה, תוכלו ליהנות גם מהיתרון הפונקציונאלי וגם מנראות אסתטית יותר.

הפתרון המושלם לחדר הילדים:

אם יש חדר שעליכם לשדרג ולעצב מחדש אחת לכמה שנים הרי שהוא חדר הילדים. ככל שהילדים גדלים, כך גם הצרכים שלהם משתנים. אם בעבר מיטה קטנה הספיקה, הרי שכעת עליכם לשדרג את המיטה לגודל וחצי. כך גם עם הארון שלהם: במקום לרכוש פעם נוספת ארון דלתות סטנדרטי, תוכלו להתקדם הלאה אל ארונות ההזזה. היתרון של ארונות אלו לא בא לידי ביטוי אך ורק במגוון פתרונות האחסון ובחיסכון במקום, אלא שמדובר גם על ארונות שלא יכולים להיסגר על האצבעות העדינות של הילדים. הודות למנגנון ההזזה, הדלת זזה מצד לצד בעדינות מבלי כל חשש שהיא תטרק.

אמרתם חדר ארונות? אמרתם ארון הזזה:

אחד השדרוגים הגדולים ביותר שתוכלו לעשות בדירה שלכם הוא ללא כל ספק הפיכתו של חדר שאין בו שימוש לחדר ארונות. חדר שכזה מלכד בתוכו את כל פריטי הלבוש של כל בני הבית, כאשר חדרו של כל אחד בבית גדל מאחר וארון הבגדים יוצא ממנו. בעת שאתם בוחרים ללכת על חדר הארונות, הבחירה שלכם צריכה להיות בארונות הזזה. מדובר על חיסכון אדיר במקום שכן הדלתות נפתחות מצד אל צד, ולא כלפי חוץ – כך שאתם יכולים ליהנות מחלל מורחב יותר.

שילוב של ארון הזזה בממ"ד או חדר עבודה:

ובנוסף, אם ברשותכם חדר עבודה בבית או חדר מוגן שאתם משמישים אותו בשגרה כחדר פנאי, שילוב של ארון הזזה מתאים גם בו. ארונות אלו מגלמים בתוכם את כל היתרונות האפשריים – מה שמצדיק את שילובם בכל חלל בבית. הם חוסכים לכם מקום, הם תורמים עיצובית, הם מותאמים לצרכים שלכם והם מצטיינים גם במנגנון הטריקה השקטה.

 

נגיעות קטנות שמשנות הרבה – אקססוריז מעוצבים לבית

תהליך עיצוב הבית הוא מלאכת מחשבת, חיבור נכון בין רהיטים שונים בהתאמה לתנאי החלל. הבשורות הטובות הן למי שיש תקציב נמוך או לא מעוניין להיכנס לשיפוץ אינטנסיבי ויקר הן שלא תמיד צריך לחולל מהפכה בסביבת המגורים על מנת ליהנות מסגנון מנצח באווירה המבוקשת. כל שצריך זה לבחור בקפידה את פריטי העיצוב הנכונים ואלה כבר יעשו את העבודה בשבילכם.

מספר טיפים שיעזרו לכם בבחירת אקססוריז לשדרוג הבית, לפי חללים וסגנונות מבוקשים והכל בקלות ובעלות אטרקטיבית להפליא.

להלביש את הבית מא' עד ת'
תחום ההום סטיילינג מאפשר לכם לעטוף את הבית בצבעוניות מרעננת ולהחליף חידושים שונים כמו רכישת ספות, כורסאות ורהיטים בכיסויים אלטרנטיביים. תוכלו לפזר שלל כריות דקורטיביות על הכורסה וכך להסתיר כתמים שונים וגם להוסיף זריקה של צבע לספה בגוון אחיד או לספה בצבע שדהה. שטיחים אף הם מוסיפים טאץ' של חמימות לרצפה חשופה, מגדירים את המרחב ותוחמים אותו, לדוגמא, בהפרדה בין הסלון למטבח. שטיחים מביאים גם טאץ' עדכני למרחב – למשל, בסלון המבוסס על צבע אחיד, ניתן להבליט את הרהיטים על ידי שטיח בגוון מנוגד. סלון בגוון אחיד אפשר גם לעטר באמצעות שטיח עם טקסטורות מעניינות והדפסים צורניים מפתיעים.

הקירות כבר לא בודדים
לא תאמינו איך קיר מקושט יכול לתרום לאווירה תוססת בבית. קירות חפים מאלמנטים נראים עירומים והבית ריק. ברגע שנותנים לקירות את הפוקוס אפשר להוסיף נגיעות צבע וגם אופי לקירות. כך למשל, שעוני קיר שהם גם פרקטיים וגם מעניקים עניין לקיר, מסגרות לתליית תמונות שמביאות את הצד הפרסונאלי לבית עם תמונות של בני המשפחה או תמונות מאירועים וחופשות במסגרות דקורטיביות, לוחות במגוון צבעים ובעיקר מראות דקורטיביות בצורות משתנה. למראה יש כוח ליצור אשליה של חלל גדול ואוורירי יותר מכפי שהוא באמת וברגע שמכוונים מראה מול מוקד אור, היא גם יוצרת משחק השתקפויות ופיזור נעים של האור במרחב.

פתרונות אחסון לבית מסודר יותר
בשגרה היומיומית קשה מאוד לשמור על סדר וארגון בבית וכאן נכנסים לתמונה פתרונות אחסון שיכולים לחולל שינוי משמעותי, לפנות מרחב ולסייע לכם בניצול אופטימאלי של השטח. יש פריטי אפסון בעיצובים מרשימים לפי הסגנון שתרצו. למשל, סלי קש בניחוח כפרי או קופסאות עץ שמביאות את הטבע פנימה לבית, מידוף  מודרני בשיק אורבני לתלייה, סולמות אופנתיים להצבה ולתליית פריטים שונים ועוד. אפשר לבחור סלי אחסון דקורטיביים מבדים יפים גם לחדר הרחצה בתור סל כביסה מסוגנן וסלי אחסון מתכתיים מודרניים למגזינים וספרים ועוד. פונקציונאלי ואסתטי כאחד.

האווירה מתחילה בפרטים הקטנים
אתם בוחרים איזו אווירה תרצו ליצור בבית ולרתום את האקססוריז בשירות האווירה המבוקשת. כך למשל, להשגת אווירה רומנטית השתמשו בנרות צבעוניים המפיצים ניחוחות מבשומים ברחבי הבית, אגרטלי פליז יוצרים אווירה מתוחכמת יותר, שימוש באביזרים השופעים אלמנטים פרחוניים מעצימים את האווירה של חיבור לטבע וכפר, פריטים בגוון אפור כמו כריות אפורות וכדומה מחזקים את האווירה האורבנית של הווי העיר הגדולה, פריטי אחסון בשיק נוסטלגי מביאים נגיעת רטרו לפנים החלל וכדומה.

נסו לחשוב על קשר ויזואלי בין הרהיט לאביזר על מנת להשיג את התוצאה הנדרשת. למשל, תליית מראה מול כוננית יפה או מול גוף תאורה להפצת אור ולהדגשת הכוננית או שטיח מסוגנן שפורשים למרגלות ספה וכך יוצרים את אזור הישיבה הסלונית למקום חמים, נעים ומזמין במיוחד או פריסה של פלייסמנטים על השיש במטבח לריענון אזור הסעודה. חשבו איך תוכלו לקחת צעד אחד קדימה את עיצוב החלל באמצעות אביזרים שישתלבו נפלא עם הקיים ויוסיפו לו טאץ' ייחודי.

שילוב ארונות הזזה במסגרת עיצוב הבית

עיצוב בית מודרני דורש חשיבה לא רק על מראה, אלא גם על פונקציונאליות

כיום רבים מאתנו גרים בבתים בגודל בינוני, וגם אלו המתגוררים בבתים גדולים מבינים את החשיבות של פונקציונאליות, ולכן כמעט ולא נוכל למצוא בבתים מודרניים פריטים הגוזלים מקום רב או אינם משמשים בצורה מיטבית את דיירי הבית. נושא הארונות הינו נושא בעייתי בתחום זה, היות ולארונות שטח מת רב המקשה על הצבתם באזורים רבים בבית. בכדי להתגבר על הבעיה, יותר ויותר אנשים בוחרים לעשות שימוש בארונות הזזה, המהווים שילוב מושלם בין עיצוב ללא פשרות לבין פרקטיות.

אז כיצד ניתן לשלב ארונות הזזה במסגרת עיצוב הבית?

 • הצבה בחללים קטנים: היתרון המשמעותי של ארונות אלו הינו העובדה כי הם אינם גוזלים מקום בשל הפתיחה שלהם, ולכן ארונות מסוג זה הינם הפתרון המושלם עבור כל אחד המעוניין ליהנות מארון גדול ואיכותי גם בחללים קטנים. מחסנים, חדרי שירות, חדרי כביסה וכן גם חדרי שינה הינם חדרים קטנים למדי, ולרוב קשה להציב בהם ארון אשר לא יתפוס את כל החלל כאשר הוא פתוח. ארון הזזה מאפשר ניצול מקסימלי של החלל היות והוא תופס רק את המקום בו הוא יושב, ופתיחת דלת הארון אינה מצריכה השארה של חלל פנוי בחדר לשם כך.
 • הצבה בחדרי שינה: חדרי שינה הינם מקום בו נרצה לתת ביטוי לסגנון האישי של הדייר, כאשר ארונות רבים פוגעים ביכולת שלנו לעשות זאת בשל המקום הרב שהם תופסים וכן הגסות של פתיחת הדלתות הבולטת. שימוש בארונות הזזה מאפשר לנו ליהנות משטח החדר, וכן לעצב את הארון בצורה המתאימה לסגנון האישי של הדייר. ארונות אלו מאפשרים לנו לאכסן גם בצורה נוחה את הבגדים, היות ולא מדובר במוצרים הדורשים סגירה הרמטית של הארון לשם שמירה עליהם.
 • עיצוב הארון בדומה לריהוט: כיום ניתן למצוא ארונות מסוג זה במגוון רחב ביותר של עיצובים, העולה בצורה משמעותית על העיצובים הקיימים עבור ארונות רגילים. לאור האמור, ניתן לבצע התאמה מושלמת בין הריהוט הביתי לבין הארון, כך שבסופו של דבר נוצר חלל אחיד ומרשים במראהו.
 • יצירת קיר העשוי מארון: בניגוד לארון רגיל, ארון הזזה אינו מוגבל בגודל הדלת שלו. לאור האמור, ניתן ליצור ארונות הזזה גדולים ביותר, ולנצל קיר שלם לשם הצבת ארון. בצורה זו, ניתן לעצב את הקיר באמצעות הארון ולהעניק לו מראה ייחודי אשר לא ניתן ליצירה בשום דרך אחרת. שימוש בחומרים ייחודיים כגון זכוכית או עץ מעוצב לשם עיצוב הארון משפר אף יותר את המראה הסופי, ומאפשר לנו ליצור ארון-קיר מרשים בגודלו ומראהו גם יחד.
 • חלוקת החלל באמצעות ארון: האפשרות להשתמש בארון גדול ככל שנרצה נותנת לנו יתרון נוסף- באמצעות ארונות אלו ניתן לחלק חללים גדולים כך שהארון משמש כמעין קיר-מפריד, אולם מבלי שנבזבז את השטח הזה לריק ותוך ניצול שלו לשם יצירת חלל אחסון נוסף באזורים בהם הוא נדרש בבית.

ניתן לראות כי ישנן אפשרויות רבות להצבת ארונות הזזה, המתאימות לכל בית

שימוש בארונות מסוג זה אפשרי כיום בכל בית, והארונות שפעם היו פשוטים ולא פופולאריים הפכו בשנים האחרונות למילה האחרונה בעיצוב ביתי מודרני ושימושי. כיום ניתן למצוא מגוון רחב ביותר של ארונות מסוג זה, הנבדלים זה מזה בגודלם, מראם, עיצובם ועוד, כך שכל אחד יכול למצוא ארון מתאים לחללים שונים בביתו, וליהנות מן היתרונות הרבים של ארונות אלו הן מבחינה עיצובית והן מבחינה פרקטית.

לתמלל בלי להתבלבל – בחירת שירותי תמלול

ראיונות, דיונים מסוגים שונים, הרצאות וסרטים – הם רק חלק קטן מהתחומים עבורם ניתן לבצע עבודת תמלול. בשילוב אמצעי ההקלטה שנעשים כל העת יותר ויותר איכותיים ומרחיבים את האפשרויות, כאשר עולה הצורך בתמלול חשוב שהוא ייעשה בצורה מקצועית. אין לדעת מתי כאנשים פרטיים או עבור ארגונים נידרש להשתמש בשירותי תרגום, ולכן על מנת לבחור בשירות תרגום מקצועי ויעיל, רצוי מאוד לקחת בחשבון מספר היבטים חשובים.

 

מתי נדרשים שירותי תמלול

שירותי תמלול נותנים מענה במצבים שונים, עבור ארגונים ואנשים פרטיים. הם נעשים בהסתמך על הקלטה או ללא הקלטה במידת הצורך. כדי לעשות קצת סדר, הנה כמה מהמקרים בהם יהיה צורך בביצוע תמלול:

 • תמלול פרוטוקול: כאשר קיים צורך לשמור על תיעוד והפקת פרוטוקול, יידרשו שירותי תמלול. כאן חשוב התמלול הרציף והברור, המעלה על הדפוס את הדברים שנאמרו בצורה מדויקת.
 • תמלול משפטי: הכוונה היא שירותי תמלול של הקלטות מסוגים שונים לצרכים משפטיים. התמלול המשפטי צריך לשים דגש על רישום מדויק של המונחים המשפטיים, כמו גם שמות האנשים והמקומות ופרטים נוספים רלוונטיים.
 • תמלול הקלטות סתר: בין אם מדובר בהקלטות שבוצעו על ידי חוקר פרטי או אדם אחר, חשוב שהתמלול יבטא בצורה מדויקת את הנאמר, גם אם ההקלטה בוצעה בצורה לא מיטבית (עם רעשי רקע, למשל).
 • תמלול אקדמי: שירותי תמלול לצרכים אקדמיים שונים, המצריכים גם ידע מקצועי בתחום המתומלל.

לא רק מהירות הקלדה

נהוג לחשוב שכל מה שדרוש כדי להפיק תמלול ברמה גבוהה הוא מתמלל המקליד במהירות. נכון, מיומנות בביצוע התמלול היא חשובה, אך קיימים עוד אלמנטים שהופכים שירותי תמלול בינוניים – למנצחים:

 • מיומנות בתמלול- חשוב לדעת להקליד בצורה מהירה ולהיות בעל ידע טכני. יחד עם זאת, התמלול דורש גם יכולת חלוקת קשב וביצוע מספר פעולות במקביל. כל אלה לא רק חוסכים זמן עבודה יקר, אלא גם הופכים את עבודת התמלול ליעילה יותר.
 • ידע מקצועי בתחום- תמלול מוצלח של שיחה בנושא משפטי, יכול להתבצע על ידי מי שמבין את המונחים המקצועיים ויודע כיצד נכון לרשום אותם. מתמלל הבקיא בעולם תוכן מסוים (בין אם מדובר ברפואה, פסיכולוגיה, נגרות או כל תחום מקצועי אחר) יפיק תמלול איכותי ומדויק, ללא שגיאות. אין תחליף לאדם מקצועי המבין את הניואנסים בעולם המקצועי הספציפי ויודע לתמלל אותם בצורה נכונה.
 • ציוד מקצועי- אין תחליף לידע ומיומנות מקצועית, אך הציוד בו מתבצעת העבודה חשוב אף הוא. שימוש באביזרי הקלטה מקצועיים המאפשרים לנטרל רעשי רקע, כמו גם אמצעי תמלול יעילים, הופכים את העבודה לפשוטה ויעילה יותר.
 • מגוון שפות – הדרישה לתמלול חומרים קיימת גם כאשר מדובר בשפות אחרות מלבד אנגלית או עברית. במידה ואתם זקוקים לתמלול בשפה זרה, מומלץ לבחור שירות שעונה על הצורך הזה בצורה מקצועית.

 

ריהוט גן במבצע

הגינה החדשה שלכם בעלת מקום רב ורחב, יש לכם מרפסת נוספת ושניהם זקוקים לתוספת ריהוט חדש. איך מעצבים את הגינה? אילו רהיטים כדאי להוסיף? תוספת חדשה של מיקומי רהיטים מחוץ לבית הפכה לפופולרית מאוד בקרב אנשים שיש להם מרפסת או גינה. ריהוט למרפסת הוא שונה וייחודי לעומת הרהיטים האחרים המותאמים לתוך הבית. בעיצוב המסורתי, היו הבדלים מהותיים בין עיצוב הבית לעיצוב החצר. רק לאחרונה, החלו לשים דגש על עיצוב מחוץ לבית. בתחילת הדרך, היו נוטים לשלב בגינה רהיטים שיוסיפו לנוחות ועמידות בפני מזג האוויר שמשתנה בכל פעם. אולם הדברים משתנים עם הזמן והטרנד החם הבא הוא האפשרות לטשטש את הגבולות בין הריהוט הביתי לריהוט החיצוני. הטשטוש מתבטא בעיקר בזכות ההמצאות החדשות שהתפתחו והן כוללות: שטיחי חוץ המותאמים לנזקי מזג האוויר, שולחנות צד, כריות נוי ועוד מגוון רחב של מוצרים. החצר הפכה להיות חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית ולא רק מבחינה המיקום אלא גם מבחינה עיצובית.

הרבה אנשים לא מצליחים לנצל היטב את המרפסת והחצר הגדולה שיש להם מחוץ לבית. כשהם מזמינים אורחים, הם נוטים לארח אותם בתוך הבית ולא באזור המרפסת, בו יש אוויר צח ונעים. היום החצר והמרפסת מהווים אזור אירוח נוסף המשדר לאורחים תחושה של חופש, נינוחות ואווירה קלילה. כשהחלוקה המסורתית השתנתה, אנשים רבים יכלו לבחור מעצבים שאפשרו להם לחצות את גבולות ההיגיון ועיצבו עבורם רהיטים ואביזרים שהתאימו לשני האזורים בבית  – זאת מתוך מחשבה על דינמיות ושילוב של אלמנטים וסגנונות דומים בין שני המקומות. מלבד העיצובים החדשים והמהפכנים, השימוש ברכיבים השתנה. אם בעבר היו נוטים להשתמש בכיסאות פלסטיק, היום שימוש בעץ הפך להיות פופולרי בקרב עיצוב המרפסת והגינה. מלבדו, ניתן להשתמש גם בחומרי ברזל, אלומיניום, זכוכית, קש וטקסטיל – שמציגים מראה אלגנטי ולא מתפשר מרהיטים שממוקמים בתוך הבית.

בשביל שתוכלו לעצב את המרפסת שלכם כמו שצריך, עליכם לחשוב קודם כל העיצוב והצבעים שאתם מעוניינים שישתלבו בתוך הבית ומחוצה לו. אחרי שהגעתם למסקנות והחלטתם על העיצוב, עליכם לבחור את הריהוט בצורה מדויקת. בשביל שתוכלו להתמקד לאורך כל הדרך בעיצוב המושלם, ניתן לפנות למעצבים רבים שיהיו מסוגלים לקחת את הרעיונות שלכם ולהפוך אותם למציאות. הם יוכלו למצוא עבורכם ריהוט גן במבצע ובמקביל, יתאימו לכם את העיצוב שכל כך רציתם. היום, ריהוט למרפסת נחשב לחדשני וחורג מהמסורת הקבועה והמוכרת. ניתן לבחור אילו רהיטים שמתחשק לכם ולהתאים אותם לכל סגנונות העיצוב שעולים בדמיונכם. עולם העיצוב ממציא את עצמו מחדש, מעצבים מצליחים לצאת מחוץ לקופסא ודואגים לבחור קולקציות חוץ מתוחכמות וייחודיות תוך שילוב של ריהוט פסטורלי ושובר מוסכמות. ריהוט למרפסת נחשב למשובח ומשלב חומרים אקולוגיים מתכלים והם מוסיפים צבע לגינה, מראה חדשני וייחודי. עוד לא עיצבתם את הגינה או את המרפסת מחדש – קיים ריהוט גן במבצע שיאפשר לכם לצאת מהקופסא המסורתית הישר אל עולם העיצוב החדשני והמודרני.

מעצבים את הבית מחדש

חושבים לעצב את הדירה מחדש ומעוניינים להוסיף שילובים חדשים ומודרניים? עיצוב הבית הפך עם השנים לחוויה מרעננת ושונה. הרבה אנשים אוהבים לבצע שינויים מידי פעם ולהוסיף עיצובים רבים שיהפכו את הבית לייחודי משאר הבתים האחרים. בעבר, שילוב של טפטים בחדרים היה נחשב לפרט חשוב שכן, לא היו צבעים שאפשרו עיצובים מקוריים. אולם היום, תוכלו למצוא מגוון רחב של עיצובים אותם ניתן להדביק על הקירות ולאפשר לבית מראה חדש, אלגנטי, צבעוני ומלא חיים.

הדור הישן, זה שהיה משלב טפטים מיושנים בדירה, לא מחבב את השילוב המודרני זאת בגלל שהזיכרון הישן מתעתע אותם וגורם להם לחשוב על מראה מעופש וישן. אין ספק שהיום, בעקבות השינויים הרבים שנעשו בתחום העיצוב, ניתן למצוא שילובים שונים שהופכים את הקירות למודרניים, אופנתיים ומשתלבים נהדר עם הריהוט בבית. בעידן של היום בו ניתן לעצב כל דבר ולהרחיק לכת עם המחשבות היצירתיות, תוכלו למצוא סגנונות שונים של טפטים המתאימים לעיצובים הביתיים שלכם.

אם אתם אוהבים עיצובים חמימים, תוכלו למצוא גוונים בצבעים חומים, כחולים בהירים וכהים. אלו יכולים להוסיף למראה החם של הסלון ולא רק, למראה האלגנטי של המטבח. בנוסף לצבעים הללו, תוכלו לבחור צבעים נוספים ואחרים בהתאם לעיצוב הקיים בבית ולשדרג את המראה בכל פעם שתצטרכו. טפטים ניתנים להדבקה ולהסרה בצורה נוח וקלילה. אולם במידה ואתם לא מסוגלים להדביק אותם בצורה מקצועית בעצמכם, עליכם לפנות לבעל מקצוע שיבצע זאת עבורכם. בנוסף למראה המפואר שהמוצר מוסיף לבית, קיימים גם שטיחים חדשים שהתפתחו ביחד עם העידן המהפכני. הם מגיעים בצורות וצבעים וניתן לשלב אותם בכל מקום שעולה על רוחכם. אם בעבר היינו נוטים לשלב אותם רק בסלון או במקרים נדירים גם בשירותים, היום, בגלל ההיצע הרחב והאופציות הרחבות, ניתן לשלב אותם גם במקומות שלעולם לא חשבתם שניתן. כמו: בחדרים. אין יותר מפנק כשמתעוררים בבוקר ומניחים את כפות הרגליים על השטיח החדש שרכשתם. בנוסף לשילובים השונים שניתן לבצע איתם, ניתן להתקין שטיחים מקיר לקיר שיאפשרו לכם הליכה נעימה ונוחה בכל הבית בלי צורך להצטייד בנעלי בית. התקנה מהסוג הזה, מקנה לכם אווירה חמימה, קלילה, נעימה ונוחה להליכה בתוך הבית. ניתן להיפטר לחלוטין מלבישת גרביים או הליכה עם כפכפים. במצב הזה, תוכלו להרגיש חופשיים ונינוחים, מבלי חשש להיות חולים או מתחושת קרירה מהרצפה החשופה.

אם אתם אוהבים להלביש את הבית וחולמים על בית ייחודי ושונה משאר הבתים שאתם מכירים – הלבשת הקירות והנחת שטיחים במקומות אידיאלים מסוגלים לשנות לחלוטין את העיצוב. שילובים מהסוג הזה משדרגים את הבית, יוסיפו צבע ויהפכו את המראה הפנימי של הבית לאחד שלא רואים בכל יום. חושבים על העיצוב הבא ומתלבטים איך לשדרג את הבית? תוספת של שטיחים וטפטים תעשה את ההבדל.